ŠOKANTNI REZULTATI U EVROPI: Lajpcig i Lester u polufinalu, Bergamo i Ajndhoven u suzama!

evropski kupovi

Nemački Lajpcig je prvi polufinalista Lige Evrope, a engleski Lester Lige konferencija. U suzama su ostali Bergamo i Ajndhoven, jer su ispali Atalanta i PSV. Pobede su zabeležili gosti: Atalanta - Lajpcig 0:2, PSV - Lester 1:2.

Tok utakmica:

Drugo poluvreme

88. minut - Pereira (Lester) postiže gol za preokret u Ajndhovenu - 1:2

87. minut - Nkuku (Lajpcig) - siguran izvođač penala za prolaz u polufinale - 0:2

77. minut - Medison (Lester) donosi izjednačenje u Ajndhovenu - 1:1

52. minut - VAR, ništa od penala za Atalantu - španski sudija Lahoz i posle pregledanog VAR snimka smatra da nije bio penal za domaćina, nakon što je posle slobodnog udarca lopta pogodila u ruku jednog igrača Lajpciga!

Prvo poluvreme

27. minut - Zahavi( PSV) dovodi domaćina u vođstvo u Ajndhovenu - 1:0

19. minut - Nkunku (Lapcig) dovodi Nemce u vođstvo u Bergamu. Lajmer je imao dosta praznog prostora po desnoj strani i to je iskoristio, ubacio loptu u sredinu a Nkunku došao do svog 13. gola na gostujućim terenima ove sezone. - 0:1

U prvom revanš meču Lige Evrope od 18.45 časova igraju: Atalanta - Lajpcig (prvi meč, 1:1). dok u prvoj uzvratnoj utakmici Lige konferencija, takođe od 18.45 časova se sataju: PSV - Lester (prvi meč, 0:0).

U oba duela se očekuje neizvesnost, a rivali imaju podjednake šanse za plasman u polufinale.