SJAJAN GEST GRAĐANA: Mančester siti se izvinio Liverpulu zbog ponašanja svojih navijača

fa kup

Fudbalski klub Mančester siti večeras se izvinio Liverpulu i osudio deo svojih navijača koji nisu poštovali minut ćutanja povodom obelažavanja 33. godišnjice od tragedije na Hilsborou.

Liverpul je danas pobedio Siti sa 3:2 u polufinalu engleskog FA kupa, a pre meča odata je pošta žrtvama nesreće koja se dogodila 1989. godine.

"Osećao sam se zaista loše u tom trenutku", izjavio je menadžer Liverpula Jirgen Klop, prihvatajući izvinjenje Sitija.

Skandiranje navijača Sitija je usledilo kada je sudija Majkl Oliver dao znak za minut ćutanja, a propraćeno je zvižducima pristalica Liverpula.

"Mančester siti je izuzetno razočaran postupkom dela svojih navijača tokom minuta ćutanja uoči današnje utakmice. Klub se iskreno izvinjava svima koji su povezani sa fudbalskim klubom Liverpul", stoji u saopštenju Sitija.

Tragedija na Hilsborou dogodila se 1989. na meču polufinala FA kupa između Notingema i Liverpula. Tokom meča došlo je do urušavanja dela tribine sa gostujućim navijačima, i tom prilikom je nastradalo 97 navijača Liverpula.