IVANIĆ HET-TRIKOM VODI ZVEZDU KA TRONU: Moćni crveno-beli pregazili TSC i napravili veliki korak ka tituli VIDEO

superliga

Fudbaleri Crvene zvezde savldali su TSC u Bačkoj Topoli, u meču 32. kola Super lige Srbije rezultatom 4:0

Trostruki strelac za crveno-bele bio je Mirko Ivanić, u 16, 64. i 67. minutu, a gol tima iz Bačke Topole pogodio je i El Fardu Ben u 72. minutu.

Zvezda je prva na tabeli domaćeg šampionata sa 85 bodova, odnosno ima pet bodova više od Partizana koji kasnije danas dočekuje Čukarički.

Na drugoj strani, TSC je četvrti tim lige sa 44 osvojena boda.

Ivanić je prvi gol postigao u 16. minutu. Veliki deo posla kod vodećeg gola Zvezde odradio Aleksandar Katai koji je prošao po levom boku i ubacio loptu pred gol TSC-a, a Ivanić je poslao iza leđa golmana Nenada Filipovića.

U 64. minutu je Ivanić bio na pravom mestu nakon što je Gelor Kanga "prebacio" odbranu domaćeg tima, a het-trik kompletirao je tri minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Ben u 72. minutu kada je natrčao na odbijenu loptu i poslao je iza ledja Filipovića.

Fudbaleri Crvene zvezde će u narednom kolu dočekati Čukarički, dok će TSC gostovati Partizanu.

1 / 10 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je završena

88. minut - Trude se domaćini da makar stignu do počasnog gola

86. minut - Opao je ritam igre i jedni i drugi, jedva čekaju kraj, sve je jasno odavno.

83. minut - Trostruka izmena u Zvezdi. U igri su Nikola Stanković, Nemanja Motika i Nenad Krstičić umesto Milana Pavkova, Sekua Sanoga i Aleksandra Kataija.

Novak Đoković

76. minut - Zvezda prosto gazi, Pavkov fantastičnim šutem pogađa prečku.

72. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi, Srnić i Ohi umesto Bena i i heroja utakmice Mirka Ivanića

71 . minut - GOL, 0:4, Ben. Opet Ivanić šutira silovito, Filipović kratko odbija Ben natrčava i silovito zakucava loptu u mrežu

66. minut - GOL, 0:3, majstorija Mirka Ivanića, Zvezda je napadala pokušao je Katai, pa Gajić, lopta došla do Ivanića, koji majstorskim udarcem u rašlje nemoćnog Filipovića postiže sjajan gol.

63. minut - GOL, 0:2, Ivanić, sjajna asistencija Kange i lukav šut u bliži ugao golmana Filipšovića

60. minut - Nova šansa za Zvezdu šutirao je Gajić iskosa sa desne strane sjajno brani Filipović

57. minut - Zvezda promašuje,najpre je Katai izblokiran u izglednoj situaciji,a poto posle kornerai centaršuta Kange , promašuje Sanogo sa pet metara.

54. minut - Ben je centrirao iz prekida, Ivanić glavom preko gola

52. minut - Katai je odlično pokušao iz voleja, ali neprecizno

50. minut - Zvezda napada od starta drugog poluvremena u želji da što pre postigne drugi gol. Katai je odlično pokušao iz voleja, ali neprecizno.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

44. minut - Odličan centaršut Kange, pokušao je Pavkov zamalo neprecizan.

40.minut - Zvezda napada u finišu poluvremena, crveno-beli žele i drugi pogodak.

Zvezda

34. minut - Dobar pokušaj Banjca iz daljine, Borjan siguran.

29. minut - Novi dobar pokušaj Zvezde, Gajić je uposlio Pavkova koji šutira preko gola

25. minut - Dobra kontra Zvezde, Katai je uposlio Kangu, koji šutira sa nekih 25 metara od gola, ali pored desne stative golmana Filipovića

21. minut - Dobra prilika za TSC, Varga je šutirao iskosa za leve strane lopta je prošla i pored Borjana i pored stative.

Zvezda

16. minut - GOL 0:1, Ivanić, Zvezda je povela u Bačkoj Topoli. Katai je majstorski prošao po levoj strani zavrnuo na peterac, a Ivanić rutinskom reakcijom matirao Filipovića.

14. minut Prvi žuti karton na meču dobio je Đakovac zbog starta nad Mirkom Ivanićem.

10. minut - Oštar start Boćkaija nad Kangom

Zvezda

7. minut - Prva šansa na utakmici pokušao je Pavkov glavom nakon centaršuta Gajića

5. minut - I domaćin je ušao agresivno u meč, očigledno žele da pokvare planove crveno- belima

3. minut - Zvezda je krenula ofanzivno od starta

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

Utakmicu možete pratiti OVDE

SASTAVI TIMOVA:

TSC: Filipović, Varga, Ćalušić, Stojković, Vukić, Banjac, Antonić, Stanojev, Đakovac, Ratkov, Boćkaj

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Pankov, Dragović, Eraković, Sanogo, Kanga, Ivanić, Ben, Katai, Pavkov

Nakon 31. odigranog kola Zvezda ima 82 bodova, dva više od Partizana i za titulu joj teoretski potrebno još 16 bodova, ukoliko Partizan dobije sve utakmice do kraja.

U slučaju istog broja bodova Zvezda je u prednosti nad večitim rivalom jer je bila prva nakon regularnih 30. kola

Zvezda je apsolutni favorit na ovom meču. Crveno-beli žele nova tri boda kako bi sačuvali prednost na tabeli i značajno ojačali šanse za odbranu titule.

Zvezda u dosadašnjim međusobnim duelima sa klubom iz Bačke Topole ima skor 7:1.

U prethodna dva duela zabeležili su pobede. Prvu utakmicu dobili su rezultatom 3:2, dok je na stadionu "Rajko Mitić" bilo 3:1 za crveno-bele.

Zvezda je nedavno ubedljivo slavila i u četvrtfinalu Kupu Srbije sa 4:0

Ipak trener Crvene zvezde Dejan Stanković očekuje težak meč

- Kada se igra plej-of, sve utakmice su teže, bolje i intenzivnije, tako će biti i sutra protiv TSC-a. Međutim, ne menjamo naš cilj i pravac, uprkos tome što smo svesni da nas čeka kvalitetna ekipa koja uvek igra fudbal, ko god da im je protivnik. Bićemo spremni da odgovorimo na njihovu agresivnost i posed, kao i na sve ono što pripreme. Idemo motivisani i spremni za meč u Bačku Topolu - počeo je Stanković.

Dejan Stanković

Pre samo dve nedelje, crveno- beli su odmerili snage sa TSC-om u četvrtini finala Kupa Srbije i slavili sa 4:0 na Marakani.

- Dobro smo spremili tu utakmicu i mnogo toga nismo dozvolili. Dobili smo meč sa 4:0, tako da i rezultat dovoljno govori, ali siguran sam da će drugačije biti sutra. Očekujem jači otpor, objasnio je Stanković