TOBDŽIJE SRUŠILE PLAVCE U DERBIJU LONDONA: Arsenal u gostima pobedio Čelsi, Mančester siti se vratio na vrh na tabele! VIDEO

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras u gostima Čelsi sa 4:2, u zaostalom meču 25. kola engleske Premijer lige.

Edi Nketija je u 13. minutu pogodio za vođstvo Arsenala, ali je samo četiri minuta kasnije Timo Verner izjednačio.

Novu prednost gostujućoj ekipi doneo je Emil Smit Rou u 27. minutu, ali ni to nije dugo trajalo pošto je Sesar Aspilikueta poravnao na 2:2 u 32. minutu.

Nketija je u 57. minutu još jednom doveo Arsenal u vođstvo, da bi konačan rezultat postavio Bukajo Saka golom iz penala u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Arsenal je na petom mestu na tabeli sa 57 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Totenhem. Čelsi je na trećoj poziciji sa 62 poena.

U narednom kolu, Arsenal će dočekati Mančester junajted, dok će Čelsi ugostiti Vest Hem.

Premijer Liga

Mančester siti je u Mančesteru pobedio Brajton sa 3:0.

Strelci za Siti bili su Rijad Marez u 53, Fil Foden u 65. i Bernardo Silva u 82. minutu.

Siti je prvi na tabeli sa 77 bodova, bodom više od drugoplasiranog Liverpula. Brajton je na 10. mestu sa 40 poena.

U sledećem kolu, Siti će dočekati Votford, dok će Brajton ugostiti Sautempton.

U istom terminu Njukasl je kao domaćin pobedio Kristal Palas sa 1:0, pogotkom Migela Almirona u 33. minutu.

Njukasl je na 11. poziciji sa 40 poena, a Kristal Palas je na 14. mestu sa 37 bodova.

Everton i Lester su u Liverpulu odigrali nerešeno 1:1.

Poveo je Lester golom Harvija Barnsa u petom minutu, da bi izjednačenje Evertonu doneo Rišarlison u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Everton je na 17. mestu sa 29 bodova, dok je Lester osvojio 41 poen i nalazi se na devetom mestu.