ARSENAL SE VRATIO U BORBU ZA ČETVRTU POZICIJU: Tobdžije izbacile Junajted iz trke za Ligu šampiona

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Mančester junajted sa 3:1, u meču 34. kolu engleske Premijer lige.

Poveo je Arsenal sa 2:0 golovima Nunja Tavareša u trećem i Bukaju Sake iz penala u 32. minutu.

Kristijano Ronaldo je smanjio rezultat golom u 34. minutu, a Junajted je u 57. minutu mogao da stigne do izjednačenja, ali Bruno Fernardeš nije uspeo da realizuje penal.

Konačan rezultat postavio je Granit Džaka golom u 70. minutu.

Arsenal je upisao 19. pobedu u prvenstvu i sa 60 poena zauzima četvrto mesto na tabeli. Junajted je na šestom mestu sa 54 boda.

U narednom kolu, Arsenal će gostovati Vest Hemu, dok će Junajted dočekati Čelsi.