BARSELONA U ZADNJEM MINUTU OBEZBEDILA LIGU ŠAMPIONA! Alba doneo pobedu na teškom gostovanju u Sevilji!

španska primera

Barselona je pobedom na gostovanju u Sevilji protiv Betisa sa 2:1, obezbedila učešće u Ligi šampiona sledeće sezone.

Sa druge strane, Betis je propustio šansu da stigne Atletiko Madrid po broju bodova, pa je osvajač Kupa kralja sada daleko od mesta koje vodi u evropsko elitno društvo..

Barselona je došla u prednost u 76. minutu, kada je Ansu Fati sve uradio kako treba, dočekao je asistenciju Đordija Albe, namestio se, šutirao sa oko 16-17 metara i pogodio za veliku radost navijača gostiju. Zanimljivo, proveo je svega minut na terenu, iz drugog kontakta sa loptom je postigao gol.

Barselona, Betis

U 79. minutu izjednačenje, Fekir sjajno izvodi slobodan udarac sa desne strane, Bartra uspeva da pogodi glavom za 1:1.

Međutim, pre poslednjeg sudijskog zvižduka, u četvrtom minutu nadoknade vremena levi bek Barselone Đordi Alba je volej udarcem zatresao mrežu domaćina posle centaršuta Danija Alveša i tako doneo veliku pobedu slavnom katalanskom klubu.