VELIKA POBEDA ATLETIKA PROTIV REALA: Jović igrao u madridskom derbiju! Anćeloti obradovao Srbina, Oblak ga rastužio (VIDEO)

la liga

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Real u velikom derbiju 35. kolu La Lige rezultatom 1:0.

Reprezentativac Srbije Luka Jović dobio je priliku da od početka zaigra na stadionu "Vanda Metropolitano", a meč je završio u 61. minutu.

Jović je odigrao 14. meč u prvenstvu ove sezone, a ostao je na učinku od jednog gola i dve asistencije.

Protiv Atletika je imao dobru šansu u 47. minutu, ali je Jan Oblak odbranio njegov udarac.

Samo sedam minuta pre Jovićeve šanse, jedini gol na utakmici je postigao Janik Karasko sa bele tačke.

Karlo Anćeloti je u 60. minutu zamenio Srbina, na teren je poslao Vinisijusa Juniora, ali ni on nije uspeo da utiče na konačan ishod derbija.

Real je ranije već obezbedio titulu šampiona Španije, a plasirao se i u finale Lige šampiona, tako da ovaj meč za "kraljevski klub" nije imao veliki takmičarski značaj.

S druge strane, Atletiko se bori za mesto koje vodi u Ligi šampiona i izabranici Dijega Simeonea su bili veoma motivisani da osvoje sva tri boda u prestonici Španije.

"Jorgandžije" sada, na tri kola do kraja, imaju šest bodova više od petoplasiranog Betisa.