SRBIJA BLIZU ČETVRTFINALA EVROPSKOG PRVENSTVA! Zlata vredna pobeda protiv Turske! U poslednjem kolu najteži zadatak!

BRAVO, ORLIĆI!

Fudbalska reprezentacija Srbije uzrasta do 17 godina nalazi se blizu plasmana u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Izraelu!

Kadeti Srbije su u drugom kolu grupe C pobedili Tursku rezultatom 2:1 i tako su napravili veliki posao pred poslednje kolo.

Strelac vodećeg gola za Jovan Šljivić u 17. minutu, dok je Uzun izjednačio u 43. minutu.

Konačan rezultat postavio je Jovan Milošević, mladi fudbaler Vojvodine koji je bio s trelac i u prvom kolu.

Srbija je u prvom meču pogotkom Miloševića sa bele tačke u 88. minutu stigla do boda, pa sada ima četiri boda.

U poslednjem kolu, ekipa Radovana Krivokapića, igraće protiv favorita za prvo mesto, reprezentacije Španije.

1 / 7 Foto: FSS

STRELCI: 1:0 Šljivić 17, 1:1 Uzun 43, 2:1 Milošević 52. Stadion: Habersfeld u Rišon Le Zionu. Žuti kartoni: Bukinac, Vukičević (Srbija), Jildrim, Kara, Uzun (Turska). Crveni karton: Jildrim (Turska) 90+5

SRBIJA: Lijeskić, Simić, Majstorović, Serafimović, Bukinac (46. Đekić), Mijatović (86. Radonjić), Stanković, Džodić (55. Vukičević), Šljivić, Bubanj (73. Nedeljković), Milošević. Selektor Radovan Krivokapić

TURSKA: Bajram, Bulbuj, Jilmaz (60. Kara), Kajali, Jesiljur, Dagdevire, Ersungur (60. Sonmez), Uzun, Gezek (46. Javuz), Širalogru, Jildrim. Selektor Sojkan Basar