PARTIZAN PORAŽEN U SLOVENIJI: Kluž savladao crno-bele u prvoj proveri pred novu sezonu!

ptuj

Fudbaleri Partizana poraženi su na prvom pripremnoj utakmici u Sloveniji od rumunskog Kluža rezulatom 1:0

Jedini gol za rumunski klub je postigao Marko Dugandžić u 35, minutu meča, pošto je prethodno golman crno-belih Aleksandar Popović poklonio loptu Adrijanu Paunu, koji je na petercu samo odložio loptu za hrvatskog internacionalca kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Utakmica sa Klužom verovatno je došla u pravo vreme igračima Partizana koji su u minulih sedam dana isključivo trenirali bez provera, iako je rumunski klub daleko ispred crno-belih, mnogo duže u radnom ritmu, jer ih već za sedam dana očekuju kvalifikacioni mečevi u Evropi.

Ilija Stolica

Trener crno- belih Ilija Stolica bio je na mukama pa je prvu utakmicu u Sloveniji igrao bez ijednog standardnog štopera, pošto Igor Vujačić i Siniša Saničanin stižu u subotu, pa su uloge centralnih defanzivaca preuzeli Marko Jevtović i Zlatan Šehović.

Nije bilo ni Rikarda, Milovanovića, Živkovića, novajlije Andradea...

Novi trener Partizana Ilija Stolica je u drugom poluvremenu napravio sedam izmena, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Partizan je tokom celog meča bolji, konkretniji rival u polju, ali nedorečen u završnici napada, bez završnog pasa i konkretnijeg udarca u okvir gola protivnika.

Naredni meč na pripremama u Sloveniji igra 28. juna protiv Spartaka iz Trnave.