SLOVAN IZ KORNERA U DRUGU RUNDU: Ubedljivi Ferencvaroš, Kluž ispao nakon penala! VIDEO

liga šampiona

Fudbaleri Slovana iz Bratislave plasirali su u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Slovačka ekipa slavila je u revanš meču u Gruziji protiv Dinama iz Batumija 2:1 nakon što su u prvom meču prvog kola igrali bez golova.

Slovan je prošao dalje posle retko viđene drame.

Oba meča u regularnom toku završena su bez golova.

Domaćin je poveo u 104. minutu, a favorizovani slovački klub izjednačio u 115. minutu. Kada se očekivalo izvođenje jedanesteraca, usledio je neverovatan gol Slovana.

Postigao ga je Vladimir Vajs u 123. minutu igre i to direktno iz kornera. Doduše, zahvaljujući i velikom kiksu golmana gruzijske ekipe. On je unapred krenuo da pokupi loptu očekivajući centaršut, a njegova samouverenost je koštala ekipu ispadanja.

Pogledajte i sami taj momenat.

Za Slovan su minute upisali i srpski fudbaleri. Ivan Šaponjić je igrao od starta drugog poluvremena, dok je Aleksandar Čavrić bio među starterima i iz igre izašao u 67. minutu.

U preostalim dvomečima, KI Klaksvik sa Farskih ostrva je savladao na domaćem terenu favorizovani Bogo Glimt 3:1, ali je norveška ekipa prošla dalje zbog 3:0 iz prvog meča

Dalje je prošao i Ferencvaroš koji je ubedljivo slavio protiv kazahstanskog Tobola (5:1), dok je Maribor na gostovanju pobedio Šahtjor iz Soligorska (2:0).

Kluž je nakon penala ispao od Pjunika, a Linfild savladao TNS posle produžetaka.

Dinamo, Batumi - Slovan, produžeci 1:2 - 0:0, 0:0

Ki Klaksvik - Bodo 3:1 0:3

Soligorsk - Maribor 0:2, 0:0

Ferencvaroš - Tobol 5:1, 0:0

Kluž - Pjunik, penali 3:4 - 2:2, 1:1, 0:0

Linfild - TNS, produžeci 2:0 - 1:0, 0:1