VERNER SE VRATIO U VELIKOM STILU: Remi Lajpciga i Kelna, Augsburg na gostovanju pobedio Leverkuzen VIDEO

BUNDESLIGA

Fudbaleri Lajpciga i Kelna odigrali su danas nerešeno 2:2, u meču drugog kola Bundeslige.

Gol Danija Olma za Lajpcig poništen je u devetom minutu nakon igranja rukom Davida Rauma.

Domaći tim ipak do vođstva dolazi u 36. minutu, kada se u strelce u prvom meču posle povratka iz Čelsija upisuje Timo Verner.

Četiri minuta kasnije izjednačenje Kelnu donosi Florijan Dic. U prvom minutu nadoknade prvog dela Lajpcig ostaje sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton posle udarca laktom dobio David Soboslaj.

Novu prednost Lajpcigu je doneo Kristofer Nkunku u 56. minutu, a gosti do boda dolaze posle autogola Joška Gvardiola u 72. minutu.

Keln je posle nekompletnog drugog kola Bundeslige na drugom mestu sa četiri boda, dok je Lajpcig 12. sa dva boda.

U sledećem kolu Keln gostuje Ajntrahtu, dok Lajpcig igra na gostovanju protiv Union Berlina.

Augsburg je na gostovanju savladao Bajer Leverkuzen sa 2:1.

Gosti su poveli golom Fredrika Jensena u 15. minutu, da bi izjednačenje Bajeru doneo Šarl Aranguis u 43. minutu.

Gol za pobedu Augsburga postigao je Andre Han u 82. minutu.

Augsburg je deveti sa tri boda, dok je Bajer na 17. mestu bez bodova.

Hofenhajm je na svom terenu pobedio Bohum sa 3:2.

Bohum je poveo golovima Simona Colera u 10. i 13. minutu, da bi Hofenhajm izjednačio preko Kristofa Baumgartnera u 14. i Ozana Kabaka u 23. minutu.

Domaći tim je mogao do vođstva u 59. minutu, ali je sa penala bio neprecizan Andrej Kramarić. Pobedu je Hofenhajmu doneo Munas Dabur u 88. minutu.

Srpski igrač Erhan Mašović je za Bohum igrao od 76. minuta.

Hofenhajm zauzima osmo mesto sa tri boda, a Bohum na 16. mestu nema osvojen bod.

Verder i Štutgart su u Bremenu odigrali nerešeno 2:2.

Niklas Filkrug je u četvrtom minutu postigao vodeći gol za Verder, dok gostima preokret donose Vataru Endo u 38. i Silas Katompa Mvumpa u 77. minutu.

Gol za izjednačenje je u šestom minutu nadoknade postigao Oliver Berk.

Za domaći tim ceo meč je odigrao srpski igrač Miloš Veljković.

Verder je 10. sa dva boda, dok je Štutgart sa istim učinkom na 11. mestu.

Herta i Ajntraht su podelili bodove u Berlinu odigravši nerešeno 1:1.

Suat Serdar je u trećem minutu postigao gol za prednost Herte, a bod ekipi iz Frankfurta donosi Daiči Kamada u 48. minutu.

Tim iz Berlina je 14. sa bodom, dok je Ajntraht 15. sa istim brojem bodova.