ZVEZDA PROSULA LIGU ŠAMPIONA: Pavkov u 90. minutu AUTOGOLOM uništio SNOVE crveno-belih, Marakana u SUZAMA! VIDEO

liga šampiona

.Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli večeras da se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona, pošto su na stadionu "Rajko Mitić" odigrali nerešeno 2:2 sa Makabijem iz Haife, u revanš meču plej-ofa.

U prvom meču Zvezda je u Izraelu poražena sa 2:3.

Golove za Zvezdu su postigli Aleksandar Pešić u 27. i Mirko Ivanić u 43. minutu. Gosti su do prolaska u grupnu fazu došli preko Danijela Sundgrena u petom minutu nadoknade prvog dela i autogolom Milana Pavkova u 90. minutu.

Zvezda je prvu šansu na meču imala u 12. minutu, nakon što je Osman Bukari ostavio loptu Geloru Kangi, a reprezentativac Gabona pogadja stativu.

Vodeći gol za domaći tim postiže u 27. minutu Pešić. Katai je na levoj strani uzeo loptu Sundgrenu, a zatim došao do peterca i uputio loptu pred gol.

Posle loše reakcije Šona Goldberga do lopte stiže Pešić, koji je uklizao i poslao loptu u mrežu Džoša Koena.

Crvena Zvezda, Makabi

Tri minuta kasnije posle centaršuta Bukarija Zvezda je mogla do novog gola, ali je volej udarac Ivanića otišao pored gola.

Do drugog gola na punom stadionu "Rajko Mitić" crveno-beli dolaze u 43. minutu. Katai je petom poslao loptu Pešiću, a strelac prvog gola upućuje asistenciju ka Ivaniću, koji preciznim udarcem duplira prednost domaćih.

U drugom minutu nadoknade fudbaler Zvezde Slavoljub Srnić igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija Entoni Tejlor je posle gledanja VAR-a dosudio penal.

Dva minuta kasnije penal je izveo Dolev Haziza, a odbranu je upisao golman crveno-belih Milan Borjan.

Ipak samo minut kasnije izraelski tim je smanjio rezultat, nakon što je precizan udarac iz daljine uputio Sundgren.

Gosti su od početka drugog dela počeli sa napadima, da bi Zvezda u 58. minutu imala ozbiljnu priliku za treći gol.

Crvena Zvezda - Makabi, Gejlor Kanga

Slobodan udarac sa ivice šesnaesterca je izveo Katai, ali je lopta otišla preko gola.

Posle greške Ivanića gosti su u 64. minutu imali šansu da dodju do izjednačenja, ali je stativu pogodio Pjer Kornu.

I nastavak je doneo bolju igru Makabija, koja je krunisana u 90. minutu. Slobodan udarac je izveo Haziza, a loptu je u svoju mrežu prosledio Pavkov.

Do kraja Zvezda je pokušala da dodje do produžetka, ali nije uspela i takmičenje nastavlja u grupnoj fazi Lige Evropa.

Žreb grupne faze Lige šampiona se održava u četvrtak u Istanbulu od 18.00, a dan kasnije od 13.00 je na programu žreb za Ligu Evropa.

1 / 85 Foto: Nemanja Nikolić

KRAJ MEČA:

Drugo poluvreme:

- Kraj utakmice Makabi je u Ligi šampiona

90 +5 minut - Neverovatna šansa za Zvezdu u nadoknadi, pokušao je Mustafa, pa potom Milunović ali preko gola.

90. minut - GOOL 2:2, nakon slobodnog udarca Pavkov nespretnim udarcem matirao Borjana i faktički odveo Makabi u grupnu fazu.

86. minut - Dobar pokušaj Hazize iskosa, brani Borjan.

83. minut - Umesto Rodića u igri je Sanogo, umesto Bukarija u igri je Mustafa. Mnogo prekida u ovim momentima.

80. minut - Nova prilika za Makabi nakon prekida pokušao je Planić, srećom preko gola

Crvena Zvezda - Makabi

77. minut - Umesto umornog Pešića u igri je Pavkov

75. minut - Odlična akcija Zvezde šutirao je Bukari iz dobre situacije, ali preko gola.

73. minut - I Rodić je dobio žuti karton

70. minut - Zvezda je tražila penal, ali lopta je defanzivca gostiju u pogodila u telo.

Crvena Zvezda - Makabi, Aleksandar Katai

67. minut - Makabi bolji u ovim momentima, gosti napadaju, Zvezda vreba kontru.

64. minut - Sjajna šansa za Makabi šut Kornua, Borjan paradom skida loptu.

61. minut - Dobra šansa za Makabi, Muhamed je pokušao, srećom nije bio precizan.

57. minut - Katai je pokušao sa ivice šesnaesterca iz slobodnog udarca, ali je šutirao preko gola.

55. minut - Sjajno je Katai proigrao Ivanića, ali je Planić u poslednji čas odličnom reakcijom spasio gol šansu za Zvezdu.

53. minut - Umesto požutelog Kange u igri je Kangva

50. minut - Sjajno je prošao Eraković po desnoj strani, asistirao Kangi koji nije dobro zahvatio loptu , koja odlazi preko gola.

48. minut - Borjan sjajno brani šut Pjeroa.

46. minut - Utakmica je nastavljena

1 / 4 Foto: Nemanja Nikolić

Prvo poluvreme:

45. minut - GOOL, 2:1, Sandgren. Nakon VAR intervencije i igranja rukom Srnića dosuđen je penal za Makabi. Borjan je odbranio šut Hazize. Međutim u nastavku akcije Zvezda je izgubila loptu, nakon što se Kanga okliznuo, a Sandgren šutirao iz daljine. Lopta je prošla pored Dragovića i prevarila Borjana koji je čini se morao bolje da reaguje. Dragović je pre penala dobio i žuti karton.

45. minut - Makabi preti iz prekida u finišu prvog poluvremena

43. minut - GOOL, 2:0, Ivanić, maestralna akcija Zvezde, Pešić do Kataija, ovaj petom proigrava Ivanića koji fantastičnim šutem zakucava loptu u mrežu.

38. minut - Kanga je dobio žuti karton

36. minut - Novi pokušaj Zvezde, pokušao je Pešić u kontri ali slabo je šutirao

.32. minut - Nova prilika Katai je probao iz okreta u šesnaestercu , zamalo neprecizan

29. minut - Umalo novi gol, sjajan centaršut Bukarija i volej Ivanića, ali lopta odlazi zamalo pored gola gostiju.

27. minut - GOOL 1:0 Pešić, Katai je sjajno prošao po levoj strani zavrnuo za Pešića koji se najbolje snašao u gužvi i plasirao loptu u mrežu.

Zvezda

23. minut - Pokušao je Kanga iz daljine, Koen je odbio loptu ali je uspeo nekako potom da je uhvati.

19. minut - Pokušao je David sa ivice šesnaesterca preko gola Borjana.

Zvezda

17. minut - Zvezda pritiska, Makabi uspešno odoleva.

14. minut - Velika borba na terenu Dragović i Pjero su bili u klinču.

12. minut - Pokušao je Pešić iz ćoška, ali bio je neprezican.

10. minut - Sjajna akcija Zvezde lopta dolazi do Kange, koji šutira odlično ali pogađa stativu, nije imao sreće.

- Magla na Marakani trenutno, izraelski navijači zapalili su nekoliko desetina baklji ma stadionu.

Crvena Zvezda - Makabi, navijači, baklje

5. minut - Prva prilika za Makabi, Pjero je pokušao glavom, a Borjan reagovao ispred Kornua.

3. minut - Zvezda je krenula agresivno od starta i sabila Makabi u šesnaesterac. Pešić je bio u solidnoj prilici, ali je izblokiran i samo korner za crveno-bele.

1.minut - Utakmica je počela

1 / 6 Foto: Nemanja Nikolić

- Ovo su sastavi:

Iznenađenje Dejana Stankovića je Slavoljub Srnić. Na njega niko nije računao u početnoj postavi, a u odnosu na Haifu nema Kangve.

Crvena zvezda (4-2-3-1)

Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Srnić, Kanga - Bukari, Katai, Ivanić - Pešić.

Rezerve: Popović, Pavkov, Mustafa, Kangva, Nikolić, Ben, Sanogo, Stanković, Leković, Gobeljić, Mitrović, Ohi.

Trener: Dejan Stanković

Makabi Haifa (3-4-1-2)

Koen - Sandgren, Planić, Goldberg - Haziza, Lavi, Mohamed, Kornu - Šeri - David, Piero.

Rezerve: Fuč, Mišpati, Acili, Čibota, Menahem, Rukavica, Arad, Abu Fani, Dahan, Levi, Elijahu, Geršon.

Trener: Barak Bahar

Beograd. Stadion: Rajko Mitić. Kapacitet: 53.000.

- Izraelski novinar imao je zanimljivo iskustvo u Beogradu

- Utakmicu sudi kontroverzni Englez Entoni Tejlor.

- Norvežani se plaše revanša na Maksimiru, pomenuli i Zvezdu.

- Zufer Avdija objasnio Izraelcima šta ih čeka na Marakani

- Filip Đuričić poželeo sreću Zvezdi

- Makabi će imati podršku u Beogradu

- Zvezda uputila važno saopštenje navijačima uoči utakmice

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Makabi iz Haife u revanš meču plej ofa za Ligu šampiona.

Zvezda je poražena u prvom meču u Izraelu rezultatom 2:3 i revanšu jure minus od jednog gola na rasprodatoj Marakani.

Crveno-beli jure protiv prvaka Izraela gol minusa iz prvog meča (2:3), a vetar u leđa imaće sa krcate Marakane!

Crvena zvezda, Makabi, Haifa

Nema sumnje da će na krilima Delija napasti rivala već od prvog minuta.

- Svaka utakmica je za sebe i svaki stadion je za sebe. Mi to poštujemo, ali obožavamo da igramo na Marakani. Pričao sam i prošle godine, dok su bile kvalifikacije, i dok smo igrali protiv jakih timova, da se možda rivali neće uplašiti atmosfere na Marakani, i da to zavisi od igrača i ekipe. Ali Marakana će na teren poslati mnogo jače igrače Zvezde na Makabi nego što je to uradio stadion Makabija protiv nas. U našu atmosferu ne da verujemo, nego smo se saživeli s njom da kroz „šalu“ pričamo, neka Marakana izjednači, a mi ćemo se potruditi da pobedimo-, rekao je Dejan Stanković na konferenciji za medije uoči meča.

Dejan Stanković

Trener Zvezde svestan je da meč može da potraje i duže od 90 minuta.

- Ako dođe do penala - faktor stadiona ili navijača ne igra ulogu, već su tu glavni faktor igrači i to ko je mirniji, staloženiji, hrabriji... Međutim, ima da se pređe dugačak put dok se ne dođe dotle.

Optimizam vlada u redovima prvaka Srbije.

- Imaju gol prednosti, mi smo pokazali mane u Izraelu, ali ćemo vrline demonstrirati na svom stadionu. Da li će to biti katastrofa ili neuspeh, to je na klubu da odluči. Da li je sve do sada urađeno neuspeh ili dobar put kojim Zvezda treba da ide? Na raspolaganju sam bilo šta da se odluči.

Nema srljanja u napade, a naravno ni u defanzivu.

- Na meni je da uspem da nađem ravnotežu između ogromne želje da se što pre reši utakmica i toga da ne odemo svi napred i ostavimo put ka našem golu. Publika te tera da budeš što konkretniji, a utakmica traje 90 minuta. Rezultat je aktuelan, a da smo došli sa 2:2, složio bih se da bi možda bilo neko nesvesno opuštanje, ali sada neće biti. Samo da se nađe ravnoteža između odbrane i napada, da se ne ostavlja prostor, a oni to rade dobro.

Crvena zvezda - Pjunik, Crvena zvezda, Pjunik

Poruka za kraj bila je moćna:

- Zvezda je veliki klub, veći od Makabija za dva petlja. Miran sam, bavim se fudbalom i spremanjem utakmice da izgledamo što bolje na terenu. Ovo je mesto gde Zvezda treba da bude, a mi ćemo uraditi sve da budemo pravi i da ponovo igramo Ligu šampiona. U svaku utakmicu ulazim ubeđen da ću je pobediti i tako je spremam, i tako i razmišljam, ali teren će sve pokazati. Imamo sve karte u našim rukama da prođemo dalje i uđemo u Ligu šampiona

Pravila

Ne važi gol u gostima

Ako Crvena zvezda pobedi jednim golom razlike, meč će otići u produžetke. Pravilo gola u gostima je otišlo u istoriju i ne važi na UEFA mečevima. Dakle, Zvezdi je za prolaz potreban trijumf s dva gola razlike. Minimalac domaćina znači još 30 minuta fudbala, a remi ili trijumf Makabija vode Izraelce u grupnu fazu LŠ