SAUTEMPTON POSLE SKORO DESET GODINE POBEDIO ČELSI KOD KUĆE! Trijumf SVETACA preokretom u prvom poluvremenu

premijer liga

Fudbaleri Sautemptona savladali su kao domaćini Čelsi sa 2:1 u okviru 5. kola engleske Premijer lige.

U 23. minutu fudbaleri Čelsija stigli su do zasluženog vođstva, a strelac je bio Rahim Sterling koji se najbolje snašao u petercu protivnika.

Ipak, radost fudbalera Čelsija trajala je samo pet minuta, pošto je domaći tim stigao do izjednačenja. Posle kornera, loptu je loše odbio Aspilikueta, ona je došla do Romea Laviju koji je stajao na liniji šesnaesterca i uputio snažan šut koji je bio neodbranjiv za Mendija.

Do preokreta je došlo u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Armstrong je kaznio pad koncentracije u redovima gostiju i postigao gol za vođstvo Sautemptona od 2:1. Bio je to prvi pogodak napadača ''svetaca'' još od novembra prošle godine.

Bila je ovo prva pobeda Sautemptona nad Čelsijem kod kuće još od marta 2013. godine.