ZVEZDIN NAREDNI RIVAL U KRIZI: Trabzon doživeo BOLAN PORAZ u 94. minutu, samo JEDNA pobeda u SEDAM utakmica!

PROBLEMI

Crvena zvezda u četvrtak gostuje turskom Trabzonu, u drugom kolu grupe H Lige evrope, sa početkom u 18.45 časova.

Turski aktuelni šampion ovu utakmicu neće dočekati u dobrom raspoloženju.

U meču 6. kola turske Super lige, Trabzon je poražen od Adane Demirspor rezultatom 3:2.

Poveli su domaćini golom Kevina Rodrigeza iz 10. minuta, da bi gosti preko penala Bakasetasa izjednačili u 40. minutu.

U drugom poluvremenu sličan razvoj događaja.

Ponovo je Adana povela u 55. minutu, golom Senegalca Balua Ndiajea, a izjednačenje rezultata na semaforu doneo je Umut Bozok u 84. minutu.

Utakmica je produžena za četiri minuta, a u poslednjem minutu nadoknade štoper domaćeg tima Samet Akajdin koristi centaršut Norvežanina Jonasa Svensona i postiže pobedonosni gol za domaćina.

Tako je naredni rival beogradskih crveno-belih i drugu utakmicu za redom izgubio rezultatom 3:2. Prethodno su poraženi od Ferencvaroša u prvom kolu Lige evrope.

Trabzon je inače u poslednjih sedam utakmica ostvario samo jednu pobedu, i to u prvenstvenom gostovanju protiv novog prvoligaša - Umranijespora 1:0, uz dva remija i čak četiri poraza.

Crvena Zvezda, Partizan, Večiti Derbi, 168. večiti derbi

Duel sa Zvezdom biće od izuzetne važnosti za obe ekipe, nakon poraza u prvim kolima, a videćemo da li će turski tim baš protiv našeg prestavnika da pronađe izlazak iz krize ili će ona da se nastavi.