OMLADINCI ZVEZDE NADOMAK 1/16 FINALA LIGE ŠAMPIONA! Izbacili kiparski Apoel, poslednja prepreka holandski AZ Alkmar

dupla pobeda

Omladinci Crvene zvezde su nadomak plasmana u nokaut fazu Lige šampiona. Izabranici Zorana Rendulića su nakon trijumfa u Beogradu (1:0), savladali i u gostima kiparsku Omoniju sa 2:1.

Strelci za crveno-bele bili su Aleksa Vukićević u 18, odnosno Luka Stojsavljević u 44. minutu utakmice. Jedini gol za domaće postigao je Angelos Neofitu u 51. minutu meča.

Imali su ubrzo Kiprani šansu da izjednače rezultat, ali je Jovan Miladinović dobro odreagovao na šut iz peterca.

Poslednja prepreka za plasman u šesnaestinu finala elitnog takmičenja Zvezdinim omladincima će biti holandski AZ Alkmar, koji je eliminisao Šamrok (5:0, 1:1).

Prošle godine Zvezda je stala baš u ovoj fazi, pošto je izgubila od Empolija ukupnim rezultatom 6:1.

Ukoliko Zvezda izbaci holandski tim, u februaru će igrati šesnaestinu finala, protiv jedne od osam najbolje drugoplasiranih timova grupne faze.