TUŽNE VESTI IZ BANJA LUKE: Preminuo fudbaler koji je Zvezdi i Piksiju naneo jedan od najtežih poraza (VIDEO)

IN MEMORIAM

Husnija Fazlić, legendarni igrač a kasnije i trener Borca iz Banjaluke, premiuo je u 80. godini života.

Vest o njegovoj smrti potvrdio je njegov sin Adnan na društvenim mrežama.

Dragi prijatelji, jutros je moj dragi tata otišao na bolji svet”, napisao je Adnan Fazlić.

Husnija Fazlić rođen je 3. januara 1943. godine u Kozarcu. U karijeri je pored banjalučkog Borca nastupao i za BSK Banja Luka.

Fazlić je bio legenda banjalučkog Borca, za koji je odigrao 396 utakmica i postigao 93 golova, a bio je trener ovog tima i od 1977. do 1988. godine.

Upravo 1988. godine napravio je istorijsku senzaciju i naneo Zvezdi jedan od najtežih poraza u istoriji, kada je sa Borcem iz Banjaluke, tadašnjim drugoligašem osvojio Kup Jugoslavije, protiv jednog od najmoćnijih timova koji je Zvezda imala u svojoj istoriji, predvođen kapitenom Draganom Stojkovićem Piksijem.

Borac je tada slavio sa 1:0, golom Senada Lupića u 60. minutu, a meč je obeležio i promašen penal Dragana Stojkovića Piksija u 81. minutu.