UDINEZE ZAUSTAVIO ATALANTU: Monca bolja od Specije

seria a

Fudbaleri Udinezea i Atalante odigrali su danas u Udinama nerešeno 2:2, u utakmici devetog kola italijanske Serije A.

Strelci za Udineze bili su Žerar Deulofeu u 67. i Nehuen Peres u 78. minutu.

Golove za Atalantu postigli su Ademola Lukman u 36. i Luis Muriel iz penala u 56. minutu.

Udineze je na trećem mestu na tabeli sa 20 poena, a Atalanta je na prvom mestu sa bodom više.

U sledećem kolu Atalanta će dočekati Sasuolo, dok će Udineze gostovati Laciju.

U istom terminu, Monca je na svom terenu pobedila Speciju sa 2:0, golovima Karlos Augusta u 32. i Pabla Maria u 63. minutu.

Monca je zabeležila treću pobedu u šampionatu i sa 10 bodova zauzima 11. poziciju na tabeli. Specija je na 15 mestu sa osam bodova.

U narednom kolu Monca će gostovati Empoliju, dok će Specija dočekati Kremoneze.

Salernitana je kao domaćin pobedila Veronu sa 2:1.

Povela je Salernitana golom Krištofa Pjateka u 18. minutu, da bi Verona do izjednačenja stigla u 56. minutu pogotkom Fabija Depaolija.

Pobedu Salernitani je doneo Bulaje Dia golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Salernitana je 11. sa 10 poena, a Verona je sa pet bodova na 18. mestu.

U sledećem kolu Salernitana će gostovati Interu, dok će Verona dočekati Milan.