90.000 LJUDI NA MARAKANI JE USTALO I APLAUDIRALO MARADONI: El Pibe je u Beogradu postigao jedan od NAJLEPŠIH golova u karijeri!

majstorija

Na današnji dan, 20. oktobra 1982. godine, legendarni Argentinac Dijego Armando Maradona na beogradskoj Marakani postigao je jedan od najlepših golova u karijeri.

Pre tačno četiri decenije Crvena zvezda je u tadašnjem Kupu evropskih šampiona dočekala slavnu Barselonu predovđenu neprevaziđenim Maradonom.

Katalonci su slavili rezultatom 4:2, a dvostruki strelac na meču bio je popularni El Pibe.

Maradona je već u desetom minutu ovog meča doveo Barselonu u vođstvo od 1:0, ali drugi pogodak je ono što mnogi i dan danas pamte.

U 48. minutu navijači, njih gotovo 90.000, imali su priliku da vide jedan od najlepših lob udaraca u istoriji fudbala.

Stevan Dika Stojanović tada je sedeo na klupi Crvene zvezde, kao rezervni golman. Maradonu je dan pre utakmice gledao na treningu i divio se svemu što on radi sa loptom.

U jednom intervjuu koji je svojevremeno dao za Kurir, Dika se prisetio ove legendarne utakmice i remek dela slavnog Argentinca.

"Dolazi utakmica, 90.000 ljudi na stadionu. Ja klinac. Gledam Diku (Aleksandar Stojanović, op. a.) i pomislim u sebi: "Samo da ne uđem, nemoj slučajno da se povrediš, molim te, samo nemoj da se povrediš!" Ha-ha-ha-ha! Ne znam, nikada pre nisam video da Maradona tako nešto radi sa loptom, ta lopta ne pada na teren, kao da ju je vezao za nogu. I onda na utakmici onaj lob. Niko to nije video ni pre, ni posle toga. Maradona je čudo", ispričao je legendarni Dika Stojanović.