OVO JE LUDO! STANKOVIĆ SA SAMPDORIJOM POSLE 11 PENAL-SERIJA IZBACIO ASKOLI: Naredni rival Fiorentina!

kup italije

Fudbaleri Sampdorije plasirali su se u osminu finala Kupa Italije nakon što su u šesnaestini finala posle velike drame i 11 penal-serija savladali Askoli kod kuće u Đenovi.

Posle prvih 90 minuta rezultat je bio 1:1, nakon 120, 2:2, a sreća je u penal "ruletu" pogledala klub iz Đenove i srpskog stručnjaka.

Ekipa Dejana Stankovića povela je u desetom minutu preko centarfora Valerija Vere.

Gosti iz Askolija izjednačili su u 33. minutu, a strelac izjednačujućeg pogotka za člana Serije B bio je veznjak Mikaele Kolokio.

Do kraja "regulranih" 90 minuta rezultat se nije menja, tako je meč otišao u produžetke.

Posle prvih 15 minuta golova nije bilo, a onda prava "eksplozija" u drugom delu.

Prvo je Askoli došao do potpunog preokreta u 110. minutu, gol koji je doveo goste na korak od osmine finala Kupa postigao je defanzivac Frančesko Donati.

Ipak, uspela je Sampdorija da izbori penale. Dva minuta pre isteka drugog produžetka Frančesko Kaputo postiže pogodak i ostavlja nadu Stankovićevom timu.

Sampdorija je posle 11 penal serija i ogromne drame na kraju uspela da eliminiše Askoli i plasira se među 16 najboljih.

Protivnik Sampdorije u osmini finala Kupa Italije biće Fiorentina.