OVACIJE U MADRIDU ZA BENZEMU I KURTOU: Real i bez najboljeg igrača sveta slomio otpor Sevilje! Prvenac Modrića

la liga

Fudbaleri Real Madrida savladali su Sevilju sa 3:1 u derbi meču 11. kola španske Primere.

Pre početka meča na stadionu "Santjago Bernabeu" golman Tibo Kurtoa i najbolji igrač sveta Karim Benzema doneli su pred navijače "Zlatnu rukavicu" i "Zlatnu kopačku", trofeje koje su nedavno osvojili. Benzema je zbog povrede butnog mišića propustio meč protiv Sevilje.

Sve je počelo sjajno za Madriđane, koji su poveli već u petom minutu prvim golom u ovoj sezoni Primere Luke Modrića.

Bio je domaćin mnogo bolji rival u prvom delu, a šanse da dupliraju prednost svojoj ekipi propustili su Alba i strelac prvog pogotka Modrić.

Sevilja je mnogo žustrije ušla u drugo poluvreme. To se isplatilo ekipi Horhea Sampaolija nakon devet minuta igre u nastavku. Dvojica Argentinaca Gonzalo Montijel i Erik Lamela iskreirala su izjednačujući pogodak. Montijel se našao u ulozi asistenta, a Lamera matirao Kurtou.

U narednih petnaestak minuta gosti su bilii bolji, ali je Real u 72. minutu imao odličnu šansu da ponovo povede, ali se Vinisijus spetljao pred golom Bonoa.

Uvideo je Anćeloti šta je potrebno njegovom timu za pobedu i u 77. minutu u igru uveo Lukasa Vaskeza i Marka Asensija.

Upravo je Asensijo proigrao Vinisijusa, a Brazilac nesebično asistirao Vaskezu za pobednosni pogodak samo dva minuta kasnije.

Spektakl na "Bernabeu" upotpunio je maestralni Federiko Valverde golčinom u 81. minutu za konačnih 3:1.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj odigrao je čitav meč za ekipu iz Andaluzije.