TADIĆ MAJSTORSKI POGODIO, AJAKS ZATAJIO! Kapiten reprezentacije Srbije dao atraktivan gol na početku meča (VIDEO)

PRVENSTVO HOLANDIJE

Fudbaleri Ajaksa remizirali protiv Vitesea (2:2) u 13. kolu holandske Eredivizije.

Već u šestom minutu Dušan Tadić je iskoristio asistenciju Bergvajna, pošto je u stilu napadača utrčao kroz peterac i skrenuo loptu nogom za vođstvo Ajaksa - 1:0.

Klub iz Amsterdama je nakon toga promašio tri velike šanse preko Klasena, Berghausa i Kudusa, pa je usledila kazna.

Ajaks je ponovo igrao sa mnogo oscilacija i prelako dozvolio rivalu da dođe do gola. Tako je Manhof u 25. minutu postigao pogodak za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Prethodno je Klasen propustio još jednu veloku šansu.

Ajaks je nastavio da napada i stvara šanse i u nastavku, promašivali su Bergvajn pa Kudus, pa Vijndal i još dva puta Brobi i opet je usledila kazna.

U 74. minutu Manhof je postigao drugi gol na meču za 1:2 i potpuno šok za domaće.

Ipak, samo pet minuta kasnije, rezervista Lorenco Luka je u prvom kontaktu sa loptom iskoristio asistenciju Blinda za 2:2.

Ajaks je sada na bod iza PSV Ajndhovena, dok mu Fejenord diše za vratom, pa se očekuje veoma uzbudljiva borba za titulu u Holandiji.