ON JE KRALJ STRELACA SUPERLIGE SRBIJE! Ušao u istoriju iako nikada nije igrao za Zvezdu i Partizan

100 golova

Superliga Srbije dobila je novog kralja strelaca! MIlan Bojović postao je prvi fudbaler u istoriji domaćeg fudbala koji je u eliti upisao trocifreni broj pogodaka - tačno 100! Zanimljivo je da Bojović nikada nije igrao za Crvenu zvezdu ili Partizan.

Mladost iz Lučana slavila je protiv Kolubare 2:0, a Bojović se u strelce upisao u 62. minutu.

Bojović je imao mali post, od tri meča bez gola, a sjajnu priliku je imao da to učini i u 56. minutu iz jedanaesterca, ali je bio neprecizan. Ipak, bio je na pravom mestu šest minuta kasnije na dodavanje Nikole Jojića.

Inače, prvi gol za Mladost postigao je Vladimir Radivojević u 31. minutu meča

Drugi najbolji strelac je Aleksandar Katai sa 82 gola, Andrija Kaluđerović ima 80, a Ognjen Mudrinski 73.

Napadač Lučanaca je u omladinskim selekcijama nastupao u Partizanu, a lošom procenom skauta crno-belih nije zaigrao u prvom timu vicešampiona Srbije.