SJAJNI LENS PREKINUO NEVEROVATNU SERIJU PSŽ: Drama u Francuskoj za titulu, Mbape ne može bez Mesija i Nejmara

Šampion pao

U derbiju 18. kola prvenstva Francuske Lens je na svom terenu savladao Pari Sen Žermen rezultatom 3:1.

Lens se primakao lideru na tabeli na četiri boda i tako uneo dramu u borbu za titulu.

Ujedno, domaćin je prekinuo neverovatan niz Parižana od 31 utakmice bez poraza.

Lens je poveo u 5. minutu golom Frankovskog. Slavlje domaćina, međutim, trajalo je samo tri minuta pošti je Ekitike izjednačio.

Domaćin je do novog vođstva stigao posle sjajne akcije Opende u 28. minutu. Tačku na ovaj meč stavio je Klod-Moris u 48. minutu.

Pari Sen Žermen je na ovoj utakmici igrao bez Lionela Mesija i Nejmara, takođe i bez Kimpembea, Sančesa, Mendesa i Pembelea, što je očigledno mnogo odmoglo ekipi u derbiju.