Ruska liga: Rubin pao iz prekida

Rival Partizana u Ligi Evrope

Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka je, posle kornera, glavom spustio loptu do Dmitrija Tarasova, koji se dobro snašao na petercu tima iz Kaznja

Rubin Kazanj, protivnik fudbalera Partizana u Ligi Evrope, poražen je u osmom kolu ruskog nacionalnog prvenstva. Izabranici trenera Kurbana Berdjeva se sa gostovanja Lokomotivi vraćaju praznih ruku, pošto ih je tim Slavena Bilića savladao rezultatom 1:0.

Prvo poluvreme proteklo je u nešto boljoj igri domaćina, koji ipak nije uspeo da kruniše inicijativu. Možda glavni trenutak meča dogodio se na nekoliko minuta pre kraja prvog dela igre, kada je drugi žuti karton i isključenje zaradio defanzivac Rubina Kristijan Ansaldi.

Brojčano nadmoćna Lokomotiva je u 52. minutu rešila pitanje pobednika. Hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka je, posle kornera, glavom spustio loptu do Dmitrija Tarasova, koji se dobro snašao na petercu. Pokušavao je Rubin da stigne do izjednačenja, ali sa 10 igrača jednostavno nije mogao da nađe put do mreže Moskovljana.