Barsa lako, Sevilja bolja od  Reala

Primera

Barsa lako, Sevilja bolja od Reala

Real posle četiri kola ima isto toliko bodova, dok Malaga i dalje drži korak sa Kataloncima

Fudbaleri Barselone zadržali su savršen učinak u novoj sezoni Primere, pošto su savladali Hetafe u gostima sa 4:1. Četvrto kolo Primere donelo je još jedan poraz Real Madrida. Bolja je bila Sevilja na Sančes Pishuanu sa 1:0.

Barsa je lagano odradila posao u predgrađu Madrida iako je Leo Mesi meč počeo na klupi. Najbolji igrač sveta ušao je u drugom poluvremenu i postigao dva gola. Barselona nije imala problema, iako nije mogla da računa na povređenog Andresa Inijestu, Đordija Albu... Osim Mesija strelci za Katalonce bili su Adrijano i David Vilja. Novi neuspeh doživeo je prvak Real Madrid koji posle četiri kola ima isto toliko bodova. Veoma zanimljiv meč u Sevilji odlučen je već u drugom minutu kada je nakon kornera Pjotr Trohovski zakucao loptu u mrežu Kasiljasa.

Malaga je kod kuće pobedila Levante s 3:1 i tako nastavila da prati Barselonu, od koje ima trijumf manje. Do prve pobede u sezoni stigla je Valensija koja je savladala Seltu na svom terenu sa 2:1.