RADNIČKI (NE)OČEKIVANO SLAVIO U KRUŠEVCU: Nišlije savladale Napredak i osvojile KAPITALNE bodove u borbi za opstanak!

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 2:1 u utakmici 34. kola Superlige Srbije.

Radnički je poveo 2:0 golovima Marjanovića u 15. i Škrbića u 30. minutu.

Napredak je smanjio golom Bastajića u nadoknadi prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Napredak je napadao, ali promene rezultata nije bilo i Radnički je zabeležio izuzetno važnu pobedu.

Tri kola pre kraja šampionata Radnički je na deobi 12 mesta sa 32 boda, koliko imaju Mladost iz Lučana i Spartak iz Subotice i predstoji mu grčevita borba za opstanak ili makar plasman u baraž.

Napredak je na bezbednom devetom mestu sa 37 bodova, koliko ima i Kolubara iz Lazarevca.

Ovaj meč bio je pod lupom javnosti jer je kvota na pobedu gostiju drasrtično pala na dan meča.

Radnički će u narednom kolu domaćeg šampionata dočekati Javor, dok će Napredak gostovati Kolubari.

Fudbaleri Mladosti su na svom terenu slavili protiv Radnika sa 2:0, golovima Marka Mirića u petom i Vladimira Silađija u 12. minutu.

Tri kola pre kraja šampionata, Mladost ima isti broj bodova kao i niški Radnički i nalazi se na 13. mestu na tabeli, dok je Radnik 15. sa dva boda manje.

Ekipa Mladosti će u sledećem kolu gostovati Spartaku, dok će Radnik ugostiti Mladost GAT