INTER JE U FINALU LIGE ŠAMPIONA: Lautaro Martinez DOKUSURIO Milan, "Meaca" PROKLJUČALA, "neroazuri" idu u Istanbul! VIDEO

liga šampiona

Fudbaleri Intera prvi su finalisti Lige šampiona.

Inter je u revanš meču polufinala na svom terenu savladao gradskog rivala Milan rezultatom 1:0 i plasirao se u veliko finale.

I prvu utakmicu Inter je kao gost rešio u svoju korist rezultatom 2:0

Najbolje šanse za Milan u prvom poluvremenu propustili su Dijaz u 10. i Leao u 38. minutu. Istakao se golman Intera Onana.

Sa druge strane Menjon je u 40. minutu teškom mukom odbranio udarac Džeka glavom.

Inter

U drugom poluvremenu prava uspavanka i velika nervoza na terenu sve do 75. minuta.

Onda na scenu stupa Lautaro Martinez koji postiže pobedonosni gol za domaćina i potpunu ludnicu na stadionu.

Inter će se u finalu Lige šampiona u Istanbulu 10. juna sastati sa boljim iz duela Mančester sitija i Reala Madrida.

Prva utakmica završena je nerešeno 1:1, revanš je u sredu u Mančesteru.

1 / 6 Foto: Daniela Porcelli/SPP / Shutterstock Editorial / Profimedia

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta

85. minut - Umesto strelca za sada jedinog pogotka Lautara Martineza u igri je Korea.

83. minut - Inter iskusno troši vreme, Milan potpuno nemoćan

78. minut - Novi pokušaj Lautara Martineza, ovog puta Menjon mnogo bolje reaguje.

75. minut - GOOL, 1:0, LAUTARO MARTINEZ! Argentinac postiže verovatno odlučujući gol u ovom dvomeču, šutirao je nakon asistencije Lukakua u bliži ugao golmana Menjona, koji je morao bolje da reaguje.

70. minut - Konačno uzbuđenje na terenu. Leao je pokušao da proigra Mesiasa , ali pravovremeno je reagovao Onana.

66. minut - Menja i Inzagi, Lukaku i Gosens su igri, umesto Džeka i Di Marka

Inter

64. minut - Menja Pioli, umesto Tioa u igri je Kalulu

61. minut - Pokušava Milan da nametne inicijativu, ali bez pravih prilika.

56. minut- Igrač Milana Tio dobija prvi žuti karton na meču.

50. minut - Sve veća nervoza na terenu, mnogo prekida.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Inter

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za tri minuta

43. minut- Prinudna izmena u Interu. Umesto povređenog Mihtarijana u igri je Marselo Brozović.

40. minut - Velika šansa i za Inter pokušao je Džeko glavom, Menjon jedva ukrotio loptu

38. minut - Kakav prodor Leaa, još bolji šut, ali sjajno interveniše Onana

29. minut - Inter sve opasniji, potpuno kontrolišu utakmicu u ovim momentima.

Inter

23. minut - Dobra akcija Intera, Džeko za Mihtarijana, koji je loše zahvatio loptu.

18. minut - Blaga inicijativa Milana, Inter ima rezultat vreba iz kontre.

- Utakmici prisustvuje predsednik UEFE Aleksander Čeferin.

10. minut - Kakva prilika za Milan, assitencija Tonalija, Dijaz iz fantastične pozicije šutira pravo u Onanu.

7. minut - Pokušao je Barela sa druge strane, takođe preko gola.

5. minut - Prvi pokušaj Milana, probao je Teo Ernandez iz daljine, dobar šut, ali preko gola.

1. minut - Utakmica je počela

- Sjajan koreografija navijača Intera uoči meča

Inter: Onana, Darmijan, Aćerbi, Bastoni, Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mhitarjan, Di Marko, Martinez, Džeko.

Milan: Menjon, Kalabrija, Tijao, Tomori, Ernandez, Krunić, Tonali, Mesijas, Dijaz, Leao, Žiru.

Fudbaleri Intera dočekuju Milan u revanš utakmici polufinala Lige šampiona.

Inter ima veliku prednost iz prvog meča od 2:0 i mnogo je bliži plasmanu u finale.

Ipak trener Milana Stefano Pioli veruje u preokret.

"Znamo da počinjemo sa hendikepom, ali imamo kvalitet da preokrenemo situaciju. Imamo cilj da pobedimo i da se plasiramo u finale Lige šampiona. Verujem da možemo da odigramo odličnu utakmicu", izjavio je Pioli i dodao:

Stefano Pioli

"Moraćemo da pravimo što manje grešaka, i da budemo spremni da iskoristimo njihove. Utakmica nije gotova dok se ne završi. Šansa postoji, moramo da verujemo u nju", objasnio je trener Milana.

Sa druge strane trener Intera Simone Inzagi izjavio je da je "ovo jedna od najvažnijih utakmica u istoriji Intera"

Simone Inzagi

"Znamo šta ovaj meč znači za tim, klub, navijače. Imamo prednost ali igraćemo kao da je nemamo. Moramo da igramo našu igru, na celom terenu, protiv ekipe koja ima dosta kvaliteta. Još ništa nismo uradili, ne smemo da spekulišemo", izjavio je Inzagi.

Utakmica se igra na stadionu "Đuzepe Meaca" sa početkom u 21 čas

U drugom polufinalnom duel sastaju se Real Madrid i Mančester siti.

Prvi meč u Madridu završen je nerešenim rezultatom 1:1, revanš je u sredu u Mančesteru.

Finalni duel na programu je 10. juna u Istanbulu.