VLAHOVIĆ POGODIO, JUVENTUS ELIMINISAN: Jovićeva Fiorentina posle TRILERA u finalu! Murinjo SLAVI! VIDEO

polufinale LE I LK

Odigrane su revanš utakmice polufinala Lige Evropa i Lige konferencija.

U finalu Lige evrope sastaće se Roma i Sevilja

Roma je odigrala nerešeno bez golova u Leverkuzenu i zahvaljujući minimalnoj pobedi u prvom meču 1:0 plasirala se u finale. Domaćin je bio mnogo bolji ali je bunker Žozea Murinja izdržao.

Sevilja je nakon produžetaka savladala Juventus sa 2:1. Vlahović je postigao vodeći gol za Juventus , a preokret su doneli Suso i Lamela.

Prvi meč završen je 1:1.

U finalu Lige konferencija sastaće se Vest Hem i Fiorentina.

Vest Hem je i u revanšu savladao Az Alkmar sa 1:0, gol odluke postigao je Fornais u nadoknadi vremena.

U Londonu je bilo 2:1 za "čekićare".

Fiorentina je nakon poraza 1:2 u prvom meču, u revanšu nakon produžetaka slavila 1:3 i plasirala se u finale.

Dva gola za goste postigao je Gonzales, a odlulujući za plasman u finale Barak u 120. minutu.

Gol za Bazel postigao je Amdouni u 55. minutu

Srpski fudbaler Luka Jović u igru je ušao u produžetku.

Finale Lige Evropa igra se 31. maja u Budimpešti.

Finale Lige konferencija igraće se 7.juna u Pragu.

Produžeci:

120. minut - BAZEL - 1:3

Fiorentina postiže gol za plasman u finale, strelac je Barak.

120. minut - SEVILJA

Kraj domaćin je u finalu, sedmi put će igrati za svoj sedmi trofej. Neverovatno.

115. minut - SEVILJA

Akunja je dobio drugi žiti karton, Sevilja ostaje sa igračem manje

109. minut - BAZEL

Prekid u Bazelu, pozlilo je jednom navijaču, srećom posle par minuta meč je nastavljen

95. minut - SEVILJA - 2:1

- Domaćin vodi, Lamela je strelac, potpuni preokret

91. minut - BAZEL

- Luka Jović je u igri, zamenio je Kabrala.

Vest Hem

Drugo poluvreme:

90. minut - LEVERKUZEN

Kraj u Leverkuzenu, Roma je u finalu, domaćin je bio mnogo ofanzivniji,ali Murinjov bunker je izdržao. Roma je sačuvala 2:1 iz prvog meča

90. minut - ALKMAR - 0:1

Vest Hem postiže pobedonosni pogodak i overava plasman u finale, Fornais je strelac

85. minut - SEVILJA

I drugi srpski igrač u dresu Juventusa, Filip Kostić je u igri. Zamenio je Ilinga.

73. minut - BAZEL 1:2

Ponovo vodi Fiorentina i ponovo Gonzales, potpuna drama u Bazelu

71. minut - SEVILJA - 1:1

Domaćin se brzo vratio , Suso je strelac, prava bomba, Sčesni nemoćan.

65. minut - SEVILJA, 0:1

Neverovatni Dušan Vlahović je svega dva minuta po ulasku u igru postigao vodeći gol za Juventus. Sjajno je bocnuo loptu i prevario golmana Sevilje Bona

63. minut - SEVILJA

Dušan Vlahović u igri, zamenio je Di Mariju

55. minut - BAZEL - 1:1

Domaćin je izjednačio, Amdouni je strelac, Bazel ponovo ima rezultat koji ga vodi u finale.

46. minut - Utakmice su nastavljene

Roma

Prvo poluvreme:

45. minut - Svega jedan gol na 4 utakmice u prvih 45 minuta, očekujemo mnogo efikasniji nastavak.

35. minut - BAZEL - 0:1

Konačno je pao prvi gol. Fiorentina vodi, strelac je Gonzales.

15. minut - Još uvek nema golova, mreže miruju na sva četiri stadiona.

1. minut - Počele su utakmice na sva četiri stadiona

- Vatrena uvertira u Alkmaru , tuča navijača AZ i Vest Hema na ulici

U četvrtak uveče na programu su revanš mečevi polufinala Lige Evrope i Lige konferencija.

U Ligi Evrope Sevilja dočekuje Juventus, a Bajer Leverkuzen će ugostiti Romu.

Nakon remija u Torinu (1:1), Juventus za koji nastupaju srpski fudbaleri Dušan Vlahović i Filip Kostić imaće težak zadatak protiv šestostrukog osvajača ovog takmičenja.

Obojica će meč početi sa klupe.

Za Sevilju će od starta nastupiti srpski reprezentativac Nemanja Gudelj

Roma predvođena Žozeom Murinjom nakon pobede na svom terenu (1:0) pokušaće da sačuva prednost u Leverkuzenu.

U startnoj postavi rimskog kluba nalazi se srpski fudbaler Nemanja Matić

U Ligi konferencija Bazel dočekuje Fiorentinu, a AZ Alkmar će ugostiti Vest Hem.

Luka Jović

Srpska Fiorentina za koju nastupaju Luka Jović, Nikola Milenković i Aleksa Terzić je u prvom meču iznenađujuće poražena (1:2) pa će imati težak posao protiv nezgodnih Švajcaraca.

Milenković se nalazi u startnoj postavi, Jović je na klupi, a Terzić nije u protokolu za ovaj meč.

Sa druge strane Vest Hem je minimalno savladao Alkmar (2:1) pa je sve otvoreno pred revanš u Holandiji.