PARTIZAN REKAO ZBOGOM LIGI ŠAMPIONA: Crno-belima samo bod u Novom Sadu! VIDEO

36. kolo

Fudbaleri Partizana neće imati priliku da se plasiraju u Ligi šampiona u narednoj sezoni.

Crno-beli su u 36. kolu Super lige Srbije remizirali u Novom Sadu sa Vojvodinom 2:2 (1:1) i tako izgubili sve šanse da se domognu drugog mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Tim Igora Duljaja će definitivno biti četvrti na kraju prvenstva. Crno-beli su upisali 68 bodova, dok je Vojvodina stigla do 62. boda.

Golove za domaći tim je postigao Jovan Milošević u 22. i 46. minutu, a strelci za Partizan su bili Rikardo u 18. i Kolorado u 50. minutu.

U poslednjem 37. kolu Vojvodina gostuje TSC-u, a Partizan dočekuje Voždovac.

VOJVODINA - PARTIZAN 2:2 (1:1)

2. POLUVREME

90. minut - Izmena u Vojvodini

Umesto Čumića u igri je Ljubisavljević.

87. minut - Neverovatan promašaj Čumića

Mogla je Vojvodina da definitivno otpiše Partizan. Čumić je sa svega nekoliko metara uradio ono što je bilo teže, promašio gol.

87. minut - Žuti karton za Rikarda

Upisan je najbolji strelac Partizana u beležnicu sudije Mitića.

85. minut - Izmena u Vojvodini

Izlazi dvostruki strelac Milošević, a ulazi Kabić.

83. minut - Nikolić pogodio stativu

Mogla je Vojvodina i do sva tri boda. Nikolić je iz izgledne pozicije pogodio stativu.

79. minut - Dvostruka izmena u Partizanu

Umesto Uroševića i Belića u igri su Šehović i Fejsa.

78. minut - Žuti karton za Đorđa Pantića

Trener golmana Partizana zaradio je javnu opomenu zbog prigovora.

74. minut - Izmena u Partizanu

Natha menja mladi Jevremović.

72. minut - Prilika za Partizan

Natho je sjajno uposlio Dijabatea, ali ovaj ne uspeva da matira Carevića.

66. minut - Dvostruka izmena u Partizanu

Dulja je ubacio u igru Pantića i Jovića, a izveo Meniga i Kolorada. Formacijski se ništa ne menja u crno-belom timu.

61. minut - Sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Partizana

Nikolić je pao u šesnaestercu posle duela sa Nathom. Sudija Mitić se konsultovao sa VAR sobom i doneo odluku da nema osnova za najstrožu kaznu.

56. minut - Izmena u Vojvodini

Uroš Nikolić u igri umesto Ivana Vukčevića.

51. minut - GOOOL! Kolorado za 2:2

Prvo vođstvo Partizana je trajalo kratko, takođe i ovo vođstvo Vojvodine. Rikardo je dobio sjajnu loptu u šesnaestercu Vojvodine, šutirao ali je Carević odbranio. Na loptu je natrčao Kolorado i topovskim udarcem doneo izjednačenje.

46. minut - GOOOL! Milošević je dvostruki strelac - 2:1

Vojvodina je preokrenula rezultat drugim golom Jovana Miloševića. Odigrao je dupli-pas sa Vukčevićem i precizno po zemlji poslao loptu u dalji ugao gola golmana Popovića.

46. minut - Dvostruka izmena u Vojvodini

Umesto Milosavljevića i Busnića u igri su Topić i Zukić.

1. POLUVREME

45. minut - Velika prilika za Vojvodinu

Čumić je šutirao sa oko 20 metara, Popović odbranio.

35. minut - Opasan napad Partizana

Crno-beli su od svega iznudili samo korner, Menig je imao priliku da bolje iskoristi situaciju.

28. minut - Busnić dobija žuti karton

Aleksandar Busnić je prvi fudbaler Vojvodine koji je opomenut žutim kartonom.

22. minut - GOOOL! Milošević je izjednačio - 1:1

Brzo se Vojvodina vratila.Sjajna kontra crveno-belih, Vukčević je uposlio Jovana Miloševića, a ovaj sa 15-tak metara matirao Popovića.

17. minut - GOOOL! Rikardo je strelac - 0:1

Rikardo je dobio loptu na ivici šesnaesterca od Meniga, biciklicom je izbacio čuvara, a onda levom nogom pogodio mrežu Vojvodine.

Rikardu je ovo 19. gol u prvenstvu, i trenutno je najbolji strelac lige.

16. minut - Probao je Malbašić

Opasan napad Vojvodine, lopta je dugo kružila u kaznenom prostoru Partizana, a onda je Malbašić šutirao sa 15-tak metara visoko preko gola.

13. minut - Belić zaradio žuti karton

Kristijan Belić je prvi fudbaler zapisan u beležnici glavnog sudije Mitića. Belić je startovao neoprezno na sredini terena.

8. minut - Dijabate umalo pogodio

Novi nalet crno-belih, Dijabate je šutirao, lopta odlazi pored gola golmana Carevića..

5. minut - Malbašić umalo u gol šansi

Partizan je nešto agilniji na početku utakmice, ali je i Vojvodina opasno pripretila. Malbašić je mogao da se nađe oči u oči sa golmanom Popovićem, ali je odbrana crno-belih intervenisala na vreme.

4. minut - Velika šansa za Rikarda

Prva velika prilika na meču. Centarfor Partizana je dobio upotrebljivu loptu, stigao do ivice šesnaesterca, a onda šutirao. Lopta je prošla tik pored stative gola Vojvodine.

1. minut - Partizan krenuo sa centra

Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Partizana. Crno-beli napadaju ka južnoj strani stadiona "Karađorđe".

VOJVODINA - PARTIZAN

Novi Sad, Stadion: Karađorđe

Sudija: Milan Mitić

Vojvodina (4-2-3-1): Carević - Lazarević, Jeličić, Traore, Antonijević - Busnić, Milosavljević - Čumić, Milošević, Malbašić - Vukčević

Partizan (4-2-3-1): Popović - Filipović, Vujačić, Ilić, Urošević - Kolorado, Belić - Dijabate, Natho, Menig - Rikardo

Derbi meč 36. kola Super lige Srbije igra se od 19 časova u Novom Sadu gde ekipa Vojvodine dočekuje goste iz Beograda, ekipu Partizana.

Domaći tim je tokom aktuelne sezone zabeležio 16 pobeda, uz 13 remija i 6 poraza, pa sa 61 bodom na svom kontu trenutno zauzima 5. mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao gosti poraženi u duelu sa ekipom Crvene zvezde, a meč je završen rezultatom 2:1.

Gosti su aktuelne sezone zabeležili 20 pobeda, uz 7 remija i 8 poraza, pa sa 67 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 4. mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao domaćini savladali ekipu Radničkog 1923, a meč je završen rezultatom 2:1.

Dva tima su već odigrala dva međusobna susreta tokom aktuelne sezone, a svaki je izašao kao pobednik iz okršaja na svom stadionu.

Prvi meč odigran tokom jeseni u Humskoj crno-beli su rešili u svoju korist rezultatom 4:1 (2:0). Strelci za beogradski tim bili su Bibars Natho (2), Aleksandar Filipović i Samed Baždar, dok je za novosadski tim precizan bio Uroš Nikolić.

Drugi meč odigran tokom proleća na "Karađorđu" Novosađani su rešili u svoju korist rezultatom 2:1 (0:0). Strelci za crveno-beli tim bili su Filip Malbašić i Nemanja Nikolić, dok je jedini pogodak za crno-bele postigao Danilo Pantić.