EVROGOL ENSISA ZA OVERU LIGE EVROPE: Brajton i Siti remizirali - Građani prekinuli pobednički niz (VIDEO)

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Brajtona obezbedili su plasman u Ligu Evropa naredne sezone, pošto su na svom terenu odigrali nerešeno 1:1 protiv Mančester sitija, u zaostaloj utakmici 32. kola Premijer lige.

Aktuelni šampion Siti poveo je u 25. minutu golom Fila Fodena, a zatim je u 31. minutu posle upotrebe VAR tehnologije zbog igranja rukom poništen gol koji je postigao igrač Brajtona Kaoru Mitoma.

Brajton je izjednačio golom koji je Hulio Ensiso postigao u 38. minutu.

Njegovoj ekipi ponovo je posle upotrebe VAR tehnologije poništen pogodak, pošto je u 45. minutu Deni Velbek bio u ofsajdu.

U 79. minutu poništen je i gol najboljeg strelca mančesterske ekipe Erlinga Halanda, pošto je VAR utvrdio da je povukao za dres protivničkog igrača Livaja Kolvila.

Siti je prekinuo niz od 12 pobeda u Premijer ligi i ima 89 bodova na prvom mestu na tabeli.

Brajton je kolo pre kraja obezbedio plasman u Ligu Evropa i šesti je na tabeli sa 62 boda, četiri više od sedmoplasirane Aston Vile.