OKONČAN BARAŽ U ITALIJI: Verona i Kaljari izborili opstanak

serija a

Fudbaleri Verone izborili su opstanak u Seriji A, pošto su na neutralnom terenu u Ređo Emiliji pobedili Speciju sa 3:1.

Verona i Specija su odigrali meč doigravanja pošto su regularni deo sezone završili sa istim brojem bodova.

Strelci za Veronu bili su Davide Faraoni u petom i Siril Ngonge u 26. i 38. minutu.

Gol za Speciju postigao je Itan Ampadu u 15. minutu.

Verona je od 68. minuta igrala sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobi Faraoni.

Prvoligaški status ranije su izgubili Sampdorija i Kremoneze, dok su ulazak u Seriju A izborili Frosinone, Kaljari i Đenova.

Kaljari

Kaljari je revanš meču u gostima pobedio Bari sa 0:1.U prvom meču u Bariju rezultat je bio 1:1.

Do plasmana u viši rang takmičenja, Kaljari je stigao golom Leonarda Pavoletija u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.