KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO: Remi Crne Gore i Mađarske, Škotska slavila u Norveškoj

FUDBAL

Fudbaleri Crne Gore i Mađarske odigrali su u Podgorici nerešeno 0:0, u meču Grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Obe selekcije su osvojile po četiri boda, i nalaze se na deobi drugog mesta u grupi. Prvo mesto sa šest bodova zauzima Srbija, koja će meč trećeg kola odigrati 20. juna u Razgradu protiv Bugarske.

U meču trećeg kola Grupe A, Škotska je u gostima pobedila Norvešku sa 2:1.

Povela je Norveška pogotkom Erlinga Halanda iz penala u 61. minutu, da bi preokret i pobedu Škotskoj doneli golovima Lindon Dajks u 87. i Keni Meklejn u 89. minutu.

Škotska je prva u grupi sa devet bodova, a Norveška je treća sa jednim poenom.

U narednom kolu, Škotska će dočekati Gruziju, dok će Norveška ugostiti Kipar.

U Grupi F, Azerbejdžan i Estonija su u Bakuu odigrali nerešeno 1:1.

Povela je Estonija golom Rauna Sapinena u 27 .minutu, da bi izjednačenje domaćinu doneo Anton Krivocjuk golom u 62. minuta.

Obe selekcije su osvojile po jedan bod i dele četvrto mesto u grupi.