PARTIZAN JAČI OD PESNICE: Crno-beli se mučili protiv Slovenaca, pa ih petardirao u drugom poluvremenu VIDEO

Kontrolni meč

Fudbaleri Partizana slavili su u prvoj pripremnoj utakmici u novoj sezoni.

Crno-beli su na Pohorju, gde se trenutno pripremaju, savladali slovenačkog trećeligaša Pesnicu sa 5:0 (0:0). Strelci su bili Trifunović u 53 minutu, Aleksić u 57, Terzić u 61 i 82, Natho u 74 iz penala.

Partizan je počeo meč u sastavu Aleksandar Popović - Mihajlo Ilić, Svetozar Marković, Aleksandar Filipović, Nikola Antić - Kristijan Belić, Bogdan Mirčetić, Mihajlo Petković Kvinsi Menig, Janko Jevremović, Samed Baždar.

Tim Igora Duljaja je dominirao tokom celog toka meča. Već u prvom poluvremenu je stvorio brojne prilike, ali nje uspeo da ih pretvori u gol.

Sve se promenilo u ranoj fazi drugog poluvremena. Nemanja Trifunović je u 53. minutu načeo rivala. Prevario je čuvara, a zatim šutirao u bliži ugao. Samo tri minuta kasnije Milan Aleksić je iskoristio kiks golmana Pesnice i duplirao vođstvo svog tima.

Na 3:0 je povisio Nikola Terzić u 61. minutu. Trifunović je posle sjajnog pasa Natha centrirao sa leve strane, a Terzić se poklonio i glavom sproveo loptu u mrežu.

Četvrti gol za Partizan postigao je Bibras Natho iz opravdano dosuđenjog jedanaesterca u 74. minutu. Prethodno je jedan od defanzivaca Pesnice rukom zaustavio loptu.

Petarda je pukla u 82. minutu, kada je Terzić sa oko 15 metara šutirao u donji levi ugao gola slovenačke ekipe.

Trener Igor Duljaj je isprobao veći broj fudbalera, a od trojice novopridošlih pojačanja, nisu igrali Aleksandar Šćekić i golman Aleksandar Jovanović. U timu je bio samo bek Nikola Antić.

PARTIZAN - PESNICA 5:0 (0:0)

(Trifunović u 53, Aleksić u 57, Terzić u 61 i 82, Natho 74p)

Crno-beli su propustili ogroman broj šansi, a u 34. minutu ih je zadesio peh. Mladi Janko Jevremović se povredio, čini se ne bezazleno, a u igru je ušao Terzić.

Partizan je poveo u 53. minutu kada je gol postigao Nemanja Trifunović. Aleksić je asistirao, Trifunović prevario protivničkog čuvara, a zatim poslao loptu u bliži ugao gola rivala. Lopta se od stative odbila u mrežu.

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak. Već četiri minuta kasnije 18-godišnji Milan Aleksić je iskoristio kiks golmana Pesnice i poslao loptu u mrežu.

I ponovo je prošlo samo nekoliko minuta do narednog gola. Natho je odlično uočio Trifunovića, ovaj centrirao sa leve strane, a Nikola Terzić glavom poslao loptu u mrežu za 3:0 u 61. minutu.

Na klupi su: Stevanović, Saničanin, Živković, Šehović, Stjepanović, Trifunović, Pantić, Natho, Terzić i Aleksić.

Partizan, Igor Duljaj

Fudbaleri Partizana od 17,30 časova igraju prvu kontrolnu utakmicu tokom priprema u Sloveniji.

Rival ekipi Igora Duljaja je slovenački trećeligaš Tehnotim Pesnica, a utakmica se igra na terenima u Pohorju.

Biće ovo praktično zagrevanje crno-belih pred jače utakmice u nastavku priprema.