NESTVARNA ZVEZDA DEMOLIRALA FJORENTINU ZA POLUVREME: Marakana videla ATOMSKI FUDBAL crveno-belih, Delije u potpunom TRANSU! VIDEO

prijateljska utakmica

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Fjorentinu u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak nove sezone rezultatom 5:0

Zvezda je odigrala nestvarno prvo poluvreme.

Furioznom, direktnom igrom, visokim presingom, crveno-beli su potpuno razbili Italijane i napunili im mrežu do vrha.

Olajinka je postigao dva gola u 9 i 23. minutu.

Golove su još postigli Kraso u 11. Ivanić u 14. i Bukari u 27. minutu iz penala.

Fjorentina je još dobro i prošla jer je Zvezda propustila par kolosalnih šansi.

Tačno 36. 822 gledalaca bilo je oduševljeno i ovacijama ispratilo igrače u svlačionicu.

00:43

Prema očekivanju drugo poluvreme nije bilo toliko zanimljivo.

Pošto je u pitanju prijateljski meč viđen je veliki broj izmena sa obe strane.

Bilo je par dobrih prilika na obe strane ali promene rezultata nije bilo.

Zvezda odbranu titule počinje u nedelju protiv Vojvodine na Marakani od 20 časova i ovom utakmicom poslala je najbolju pozivnicu svojim navijačima.

1 / 24 Foto: Nemanja Nikolić

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je završena.

88. minut - Fantastični Popović skida zicer Kabrala

86. minut - Sjajni driblinzi mladog Lučića i šut zamalo pored gola

83. minut - Opasna situacija pred golom Zvezde, Kabral se nije najbolje snašao

78. minut - Debitant Uroš Kabić menja Kangvu.

Zvezda - Fjorentina, Fjorentina, Crvena Zvezda

77. minut - Mladi Nedeljković bio je u izglednoj situaciji, ali je bio zamačo neprecizan.

73. minut - Sjajna akcija Zvezdine dece Lučića i Šljivića, umalo i šesti gol u mreži Fjorentine

70. minut - Još dve izmene, umesto Mijailovića i Stamenića u igri su Nikolić i Ado

Crvena Zvezda-Fiorentina, Crvena Zvezda, FK Crvena Zveda

67. minut - Očekivano, malo je opao ritam igre usled silnih izmena na obe strane

61. MINUT - Inicijativa Fjorentine, gosti žele po svaku cenu da poprave utisak

59. minut - Nove izmene Mijatović, Lučić, Leković, Šljivić Azarov i Popović menjaju Krasoa, Mitrovića, Rodića, Bukarija, Ivanića i Glazera.

53. minutu - Bukari je u kratkom vremenskom intervalu imao dva sjajna prodora, ali je nepotrebno komplikovao prilikom šuta.

50.minut - Pokušava Fjorentina da popravi utisak, Zvezda i dalje agresivna i vreba iz kontre.

- Izmena i u Fiorentini umesto srpskog fudbalera Luke Jovića u igri je Kabral

- Dvostruka izmena u Zvezdi, umesto Degeneka i Olajinke u igri su Spajić i Nedeljković

46. minut - Utakmica je nastavljena

1 / 64 Foto: Kurir sport

Prvo poluvreme:

45. minut- Završeno je prvo poluvreme. Fantastična igra Crvene zvezde, ovacije oko 30. hiljada ljudi na stadiomu.

44. minut - Kakva akcija i još bolja prilika. Olajinka je promašio zicer za 6:0.

41. minut - Dobar pokušaj Dankana, pored gola Glazera, potom na drugoj strani Mitrović, lopta odlazi u korner.

36. minut - Zvezda melje, fantastična akcija, Kraso glavom pogađa stativu, šteta.

31. minut - Inicijativa potpuno šokirane Fjorentine, odlično je reagovao Glazer u par opasnih situacija

27. MINUT - GOOL, 5:0, BUKARI! Nova sjajna akcija Bukari je oboren u šesnaestercu i sudija nije imao dilemu. Isti igrač je preuzeo odgovornost sa penala i matirao Taračiana

23. minut - GOOL , 4:0, OLAJINKA! Napadač Zvezde se najbolje snašao nakon centaršuta Bukarija i ugarao loptu u mrežu.Ovo niko nije očekivao Zvezda bukvalno razbija italijanski klub.

18. minut - Gosti su se konačno malo oporavili od šoka i ugrozili gol Zvezde, Glejzer odlično brani.

14. minut - 3:0, IVANIĆ! Neverovatan start Zvezde, crveno-beli prosto gaze Fjorentinu.

13. minut- Kakva prilika za 3:0, zavrnuo je Bukari Kangva šutirao preko prečke sa 5 metara.

FK Crvena zvezda

11. minut - GOOL 2:0 , KRASO! Sjajna kontra Zvezde i vrhunska realizacija Krasoa.

9. minut - GOOL, 1:0, OLAJINKA! sjajno je reagovao Piter Olajinka koji je nakon presinga uzeo loptu defanzivcu Fiorentine i matirao golmana Taračiana.

7. minut - Pokušao je Kangva iz prve sa ivice šesnaesterca, pored gola.

4. minut - Zvezda je krenula agresivno, nošena podrškom navijača

1. minut - Utakmica je počela

Sjajna atmosfera na Marakani

- Igrači Fjorentine istrčali su na teren, Luka Jović pozdravljen ovacijama Zvezdinih navijača. Jović im je otpozdravio rukom i mahnuo ka Severu.

- Očekuje se velika poseta na Marakani, ispred stadiona već su gužve

00:21

Gužva ispred Marakane

SASTAVI :

Zvezda: Glazer, Degenek, Mijailović, Rodić, Kangva, Stamenić, Mitrović, Bukari, Ivanić, Olajinka, Kraso.

Fjorentina: Taračiano, Dos Santos, Biragi, Martines, Ranijeri, Dankan, Mandragora, Sabiri, Jović, Bonaventura, Ikone.

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Fjorentinu u poslednjoj prijateljskoj utakmici pred start nove sezone.

Zvezda je sjajnim igrama u prioremnom periodu i osvajanjem turnira u Rusiji uputila najbolju pozivnicu svojim navijačima za ovaj spektakl.

Brzonogi krilni napadač Osman Bukari sa velikom euforijom očekuje duel sa italijanskim klubom.

- Sa nestrpljenjem očekujemo meč protiv Fjorentine, uželeli smo se fudbala na Marakani. Iako smo igrali protiv ekipe TSC, tribine su bile prazne. Znamo da nije isti osećaj kao kada je mnogo ljudi prisutno na stadionu. Priželjkujemo odličnu utakmicu, s obzirom da igramo protiv snažnog tima, koji dolazi iz jedne od najboljih liga u Evropi. Serija A je sastavljena od veoma dobrih ekipa, među kojima je i Fjorentina. Igrali su finale Kupa Italije i Lige konferencija, to nije mala stvar. Želimo da odmerimo snage protiv najboljih ekipa kako bi se spremili za Ligu šampiona - rekao je reprezentativac Gane.

Luka Jović

Zanimljivo je da srpski fudbaler i Zvezdino dete Luka Jović nastupa za klub iz Firence a crveno-beli su mu poželeli dobrodošlicu.

Meč je u jednom momentu bio pod znakom pitanja zbog nevremena u Italiji, ali su gosti iz Firence ipak uspeli da stignu u Beograd.

Utakmica se igra na stadionu "Marakana" sa početkom u 20 časova.