POSLE PREOKRETA SRUŠILE DOMAĆINA: Fudbalerke Nigerije pobedile Australiju na Svetskom prvenstvu

SVETSKO PRVENSTVO

Ženska fudbalska reprezentacija Nigerije pobedila jeu Brizbejnu Australiju sa 3:2, u utakmici drugog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu.

Pred više od 49.000 gledalaca jedan od domaćina takmičenja Australija povela je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Emili van Egmond.

Nigerija je izjednačila golom koji je Učena Kanu postigla u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena, a povela je pogotkom Osinači Ohale u 65. minutu.

Treći gol za nigerijsku ekipu postigla je Asisat Ošoala u 72. minutu, a konačan rezultat postavila je Alana Kenedi u 10. minutu nadoknade vremena.

Posle dva kola Nigerija je prva na tabeli sa četiri boda, koliko ima i drugoplasirana Kanada. Australija je treća sa tri boda, a Irska je bez bodova.

U poslednjem trećem kolu Nigerija će 31. jula igrati protiv Irske, a Australija protiv Kanade.

Ranije danas aktuelni svetski šampion selekcija SAD odigrala je nerešeno protiv Holandije 1:1, a Portugal je pobedio Vijetnam sa 2:0.