DUPLA POBEDA ZAGREPČANA NAD ASTANOM: Dinamo u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

Fudbaleri Dinama iz Zagreba plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanš utakmici drugog kola u Kazahstanu pobedili Astanu sa 2:0.

Dinamo je ukupnim rezultatom 6:0 prošao dalje, pošto je u prvoj utakmici na Maksimiru pobedio sa 4:0.

U današnjoj utakmici Dinamo je poveo golom Mahira Emrelija u 24. minutu, a konačan rezultat postavio je Antonio Marin u 89. minutu.

Dinamo će u trećem kolu kvalifikacija igrati protiv grčkog AEK-a. Prva utakmica na programu je 8. avgusta u Atini, a revanš je sedam dana kasnije u Zagrebu.

Posle eliminacije iz Lige šampiona Astana će igrati u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evropa, a protivnik u tom dvomeču biće joj Ludogorec. Utakmice su na programu 10. i 17. avgusta.