TSC SAM SEBE POBEDIO: Neshvatljive greške ekipe iz Bačke Topole koštale ih ubedljivog poraza u Bragi VIDEO

Kvalifikacije za LŠ

Fudbaleri TSC-a poraženi su u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Portugaliji od Brage rezultatom 3:0 (2:0).

Golove za domaćina postigli su Bruma u 17., Pici u 19. i Đalo u 87. minutu.

Revanš je za sedam dana u Bačkoj Topoli 15. avgusta.

Srpski vicešampion je bojažljivo ušao u meč, a isključivo sopstvenim greškama omogućio domaćinu da stekne ogromnu prednost. Kod prvog gola lopta je prošla ispod ruke golmana Ilića, kod drugog gola poslednja linija odbrane je pogrešila, dok je kod trećeg gola Antonić poslao loptu pravo u noge rivalu.

Imali su izabranici Žarka Lazetića i nekoliko šansi za gol, ali je pre svih Pantović promašio i situacije jedan na jedan sa golmanom domaće ekipe.

BRAGA - TSC 3:0 (2:0)

2. POLUVREME

87. minut - GOOOL! Đalo za 3:0

Velika greška Antonića koji je samo koji sekund pre toga ušao u igru. Bio je to njegov prvi kontakt sa loptom, poslao ju je pravo u noge rivalu, a ovaj je lako savladao Ilića.

74. minut - Žuti karton za domaćeg fudbalera

Al Musrati je oštro startovao te je prvi domaći igrač koji je javno opomenut.

68. minut - Izmene u Bragi

Menja i Artur Žorž. Umesto Picija igraće Alvaro Đalo od 68. minuta.

67. minut - Cvetković požuteo

Fudbaler TSC-a je laktom udario RIkarda Ortu i dobio karton.

59. minut - Izmena u TSC

Umesto Pantovića u igri je Ćirković.

56. minut - Ilić spasao goste

Bruma je sjajno šutirao sa desetak metara, a golman Ilić se istakao.

53. minut - Propala lepa akcija TSC-a

Lepo je tekla akcija TSC-a, Jovanović je odličnio primio loptu, ali je i bio u ofsajdu...

46. minut - Prva izmena u srpskom timu

Umesto Marka Rakonjca u igri je Milan Radin.

1. POLUVREME

42. minut - Petrović dobio žuti karton

Petrović je drugi zapisani igrač TSC-a. Oštro je startovao na Gomeza i opravdano "požuteo".

32. minut - TSC ponovo imao veliku priliku

Joj, još jedna kolosalna šansa za srpski tim. Cvetković je centrirao, a domaćin izblokirao pokušaj Pantovića.

24. minut - Braga i dalje napada

Pici je šutirao iskosa sa desne strane, lopta je prohujala tik pored stative.

20. minut - Pantović propustio neverovatnu priliku

Auu šta je promašio Pantović. TSC je mogao ekspresno da se vrati u meč, ali je Miloš Pantović u situaciji kada je bio sam pred golom Brage šutirao preko gola.

19. minut - GOOOL! Pici duplirao prednost

Još jedna slaba reakcija odbrane TSC-a, a Pici postiže drugi gol za Bragu.

17. minut - GOOOL! Bruma je strelac

Braga vodi. Bruma je sjajno šutirao sa distance, lopta je odskočila ispod ruke ilića i završila u mreži.

15. minut - Velika prilika z TSC

Gomez je posle kornera bio najviši u skoku, ali samo novi korner za domaćina.

10. minut - Domaćini napadaju po levoj strani

Brume i Borha uglavnom po levoj strani pokušavaju da probiju odbranu TSC-a ali za sada odbrana dobro interveniše.

Domaćini su izveli čak 10 napada u uvodnim minutama.

7. minut - Prvi ozbiljniji pokušaj gostiju

Rakonjac je pao pred kaznenim prostorom Brage, međutim sudija Lehner nije se oglasio.

5. minut - Prvi žuti karton na meču

Matija Đorđević je upisan u beležnicu zbog oštrog starta na sredini terena.

BRAGA - TSC

Stadion: Munisipal de Braga

Sudija: Harald Lehner (Austrija)

Braga (4-3-3): Mateus - Gomez, Niakate, Fonte, Borha - Karvaljo, Al Musrati, R. Orta - Bruma, Ruiz, Pici.

TSC (3-5-2): Ilić - Ćalušić, Stojić, Đorđević - Cvetković, Kuveljić, Đakovac, Pantović, N. Petrović - Rakonjac, Jovanović.

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole od 21 čas gostuju Bragi u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Srpskom vicešampionu će ovo biti tek treće evropsko gostovanje u istoriji kluba, a biće tek četvrti klub iz Srbije koji ima priliku da se plasira u Ligu šampiona. Pre njih, to su mogli samo Crvena zvezda, Partizan i Obilić.

TSC je osnovan pre 18 godina u Bačkoj Topoli (15. maja 2005), a ovo mu je drugi izlazak na međunarodnu scenu. Prethodno je leta 2020. u kvalifikacijama za Ligu Evrope preskočio moldavski Petrokub (2:0), ali je u "ludom" meču sa rumunskim FCSB ispao posle penala. Nakon 90 i kusur minuta bilo je 4:4, posle produžetaka 6:6, a penalima 5:4 za klub iz Bukurešta.

Pobednik ovog dvomeča na poslednjem stepeniku će igrati protiv boljeg iz dvomeča Olimpik Marselj - Panatinaikos.