PARTIZAN PROŠAO NA PENALE: Čudesni Jovanović pogurao crno-bele u narednu fazu posle velike drame VIDEO

Revanš 3. kolo

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu konferencija pošto su posle penala izbacili Sabah iz Azerbejdžana - 7:6 posle izvođenja penala, 2:0 u regularnom toku.

Partizan je na stadionu u Humskoj pred oko 15.000 gledalaca nadoknadio 0:2 iz prvog meča, a pošto posle produžetaka nije bilo promena, izvodili su se jedanaesterci. Junak je bio golman Aleksandar Jovanović, koji je u petoj seriji odbranio šut Alaskarova.

Partizan će za plasman u Ligu konferencija igrati protiv Nordsjelanda iz Danske.

Golove za Partizan postigli su Saldanja u 30. minutu i Natho u 58. minutu.

U penal seriji svih pet fudbalera Partizana su bili precizni. U petoj seriji je Alaskarov promašio penal, ali je slavlje crno-belih grubo prekinuo sudija koji je odlučio da se penal ponovi.

Ipak, i u ponovljenom pokušaju Jovanović je odbranio šut Alaskarova, pa više nije bilo dileme.

PARTIZAN - SABAH 2:0 (1:0)

PENALI

- Brani Jovanović drugi pokušaj Alaskarova! Partizan je prošao dalje.

Ali, ne, sudija je poništio penal jer je Jovanović ranije krenuo. Natho je dobio crveni karton.

- Promašio je Alaskarov.

5:4 - Baždar je pogodio, iako je Imanov pročitao stranu.

4:4 - Kristijan je precizan, takođe siguran.

4:3 - Precizan je i Nikola Antić, Imanov je otišao u drugu stranu.

3:3 - Nurijev je siguran, snažno po sredini.

3:2 - Kalulu je siguran, poslao je golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

2:2 - Ape je izjednačio! Jovanović je imao loptu na rukama, ali je šut bio snažan.

2:1 - Nemanja Nikolić je precizan. Imanov je pročitao stranu, ali je udarc bio strahovito precizan, uz samu stativu u malu mrežicu.

1:1 - Isajev je izjednačio.

1:0 - Andrija Pavlović donosi crno-belima startnu prednost.

Partizan je dobio podbacivanje novčića. Šutiraće se ispod južne tribine, a crno-beli će šutirati prvi.

Partizan polovične sreće u penal lutriji

Partizan je osam puta do sada tražio prolaz u Evropi i ima polovičan učinak.

Četiri puta su crno-beli bili uspešni, dva puta su igrali Ligu šampiona posle trijumfa nad Njukaslom i Anderlehtom. Još dva puta u Evropi su bili bolji od Sočija i Real Sosijedada.

Četiri puta su crno-beli gubili, od Zaglebja, Artmedije, Sportinga iz Hihona i Dinama iz Drezdena.

2. PRODUŽETAK

Završen je i drugi produžetak. Penal lutrija odlučuje ko prolazi u četvrto kolo kvalifikacija gde ih čeka Nordjeland iz Danske.

120. minut - Šansa za Sabah

Alaskerov je ušao do peterca po levoj strani, šutirao a Jovanović nogom izbio loptu u korner. Posle kornera bez opasnosti po crno-bele.

118. minut - Korner za Sabah

Isajev je centrirao, ali su gosti napravili prekršaj u napadu. I jedni i drugi troše poslednje atome snage. Sve smo bliži penalima.

116. minut - Partizan sa igračem manje

Kristijan Belić je dobio drugi žuti karton, samim tim i isključenje.

110. minut - Novi prekid u Humskoj

Često su se gosti izležavali na travi, ali ovog puta je to bilo opravdano. Šćekić je prilikom jednog starta nehotice kopačkom zakačio Hadudija po nosu, pa se beku gostiju ukazuje pomoć.

110. minut - Izmena u napadu Partizana

Umesto Saldanje, strelca prvog gola, u igri je Andrija Pavlović.

107. minut - Belić upisan

Vezni Partizana je zaradio žuti karton zbog prekršaja na sredini terena, daleko od bilo kakve logike.

1. PRODUŽETAK

104. minut - Žuti karton za nekog sa klupe Sabaha

Drugi put tokom utakmice kluba Sabaha je žestoko reagovala, i to kod odluke za prekršaj na sredini terena. Ovog puta je opomenut pomoćnik Musaeva.

102. minut - Izmena u Sabahu

Bojan Letić izlazi sa terena, u igru će Ildar Alekperov.

101. minut - Kakva bomba Mutalimova i kakva odbrana Jovanovića

Sela je lopta Mutalimovu, koji je sa 15 metara zahvatio volej i poslao loptu pod prečku. Ali je usledila fenomenalna odbrana Jovanovića.

100. minut - Novi korner za crno-bele

Partizan je stigao i do trećeg kornera u prvom produžetku, ali Kalulu loptu šalje pravo u ruke Imanova.

97. minut - Partizan oštećen za korner

Saldanja je ušao u peterac iskosa sa desne strane, nije uspeo da uputi pravi udarac, ali je pokušao i izblokiran je. Sudija je dosudio gol-aut iako je utisak da je trebao da bude korner.

95. minut - Dva kornera za crno-bele

Prvi ozbiljniji napad Partizana u prvom produžetku, korner, pa još jedan, ali bez veće opasnosti po gol Imanova.

2. POLUVREME

Gotov je regularni deo utakmice, igraće se dva produžetka po 15 minuta.

90+8. minut - Kristijan upisan u beležnicu

Brazilac iz redova Sabaha zaradio je žuti karton.

90+5. minut - Najbolja šansa za Sabah

Auh, dobro je prošao Partizan. Nurijev se posle centaršuta našao sam na petercu crno-belih. Srećom, šutirao je preko gola. Šansa utakmice za Sabah.

90+2. minut - Još jedno izležavanje gostiju

Od praktično prvog minuta gosti su koristili priliku da se izležavaju i na taj način ukradu vreme. Sada je golman Imanov taj koji traži medicinsku pomoć.

90+1. minut - Kaluluu pobegla lopta

Kalulu je lepo prošao po desnoj strani, ali je sebi dao dugačak pas.

90. minut - Sudija objavio koliko je produžio utakmicu

Sudija Frankovski iz Poljske je produžio meč za osam minuta.

89. minut - Nikolić upropastio kontru

Mogao je Partizan ozbiljno da ugrozi gol gostiju, ali se Nikolić spetljao na ivici šesnaesterca i izgubio loptu.

88. minut - Žuti karton za golmana gostiju

Imanov je odugovlačio sa igrom i tako zaslužio žuti karton.

83. minut - Žuti karton za Šćekića

Oštar start Aleksandra Šćekića, poslednjeg veznog u Partizanu.

83. minut - Dvostruka izmena u Partizanu

Izlaze Bibras Natho i Ksander Severina, a ulaze Nemanja Nikolić i Samed Baždar.

78. minut - Još jedna dvostruka izmena kod gostiju

Izašli su Vinsent Til i Anatolij Nurijev, a ušli Telur Mutalimov i Jejhun Nurijev.

74. minut - Dvostruka izmena u gostujućem timu

Iz igre izlaze Sufijane Čakla i Davit Volkov, a ulaze Jon Irazabal i Emanuel Ape.

72. minut - Druga izmena u Partizanu

Dulja je izvadio napadača Kvinsija Meniga i ubacio vezistu Alda Kalulua.

70. minut - Ilić pogađa prečku

Mihajlo Ilić je sa 25 metara malo iskosa desno pogodio prečku. Imanov je zahvatio taman toliko da je pošalje u korner.

64. minut - Prva izmena u Partizanu

Aleksandar Šćekić menja Kanutea. Frank Kanute je u nekoliko navrata kao zadnji vezni grešio, što je moglo kobno da se završi po njegov tim.

63. minut - Izmena u Sabahu

Umesto Žearla Margarite u igri je Namik Alaskarov.

62. minut - Šansa za goste

Volkovi je šutirao prema golu Partizana, Jovanović bio siguran.

58. minut - GOOOL! Majstorija Natha

Partizan je duplirao vođstvo i anulirao zaostatak iz Azerbejdžan! Majstor ostaje majstor. Izraelac je izveo slobodan udarac sa desne strane, sa ivice šesnaesterca. Iznenadio je golmana Imanova i zatresao mrežu gostiju.

56. minut - Čakla zaradio žuti karton

Bek gostiju je oborio s leđa Saldanju kada je

Stadion zviždi fudbalerima Sabaha zbog sramnog ponašanja. Često se gosti previjaju po terenu, a prednjači kapiten Čakla koji je četvrti put tražio lekarsku pomoć.

48. minut - Prvi pokušaj Partizana u drugom poluvremenu

Menig je ušao u šesnaesterac, šutirao iskosa sa leve strane, no njegov udarac je izblokiran za korner. Ilić je ponovo bio najviši u skoku, šutirao, ali je Imanov bio na mestu.

Nije bilo izmena u poluvremenu.

1. POLUVREME

45. minut - Ilić propušta šansu

Ilić je nadskočio golmana Imamova i odbranu Sabaha posle kornera koji je izveo Natho, ali nije bio precizan.

44. minut - Šut Ilića sa velike distance

Šutirao je mladi štoper Ilaić sa preko 30 metara, Imanov je intervenisao.

33. minut - Opasno pred golom Partizana

Gosti su opasno pripretili, lopta se šetala po šesnaestercu crno-belih, na kraju je Jovanović panterskim skokom uspeo da prvi stigne do lopte.

- 14.255 gledalaca

Prema zvaničnoj informaciji Partizana, na utakmici je prisutvno 14.255 gledalaca.

30. minut - GOOOL! Saldanja za vođstvo Partizana - 1:0

Partizan je prepolovio zaostatak iz Azerbejdžana golom Saldanje. Brazilac je nekako ugurao loptu u mrežu. Prethodno je Menig šutirao, golman gostiju Imanov odbranio, Saldanja natrčao, golman gostiju ponovo odbranio, a onda je Brazilac našao put do mreže.

25. minut - Žuti karton za goste

Hadhudi je prvi fudbaler koji je zaradio žuti karton. Crno-beli uglavnom idu po desnoj strani, a Saldanja i Severina prave dosta problema gostima. Ovog puta je morao rukama da zaustavi prodor crno-belih.

23. minut - Korner za crno-bele

Saldanja je bio u prodoru, uposlio je Severinu, ali njegov pokušaj završava kornerom. Bez opasnosti po goste posle udarca iz ugla.

19. minut - Jovanović spasava gol

Gosti igraju otvoreno, stvaraju poluprilike. Ovog puta je Letić sjajno centrirao, ali je Jovanović morao da se ispruži i spase svoj gol.

15. minut - Kanute ponovo u šansi

Posle kornera Kanute je prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac, a onda šutirao pored gola.

14. minut - Partizan tražio penal

Severina je šutirao sa distance i pogodio Čakla. Domaći fudbaleri su tražili penal zbog igranja rukom, ali sudija Frankovski iz Poljske nije intervenisao posle VAR-a.

9. minut - Prečka!

Kanute je glavom zahvatio centaršut, ne toliko jako ali je lopta išla nezgodnom putanjom i pogodila prečku.

8. minut - Žuti za Letića

Strelac prvog gola u Azerbejdžanu Letić kažnjen je žutim kartonom zbog povlačenja za dres Saldanje.

3. minut - Greške u odbrani Partizana

Dve greške crno-belih u opasnom delu, ispred kaznenog prostora, prvo Kanute, potom i Natho, ali Sabah nije iskoristio šanse. Imali su gosti i prvi korner.

1. minut - Menig pripretio

Već u 1. minutu šansa za crno-bele. Menig je krenuo u kontru, ali nije mogao sam opasnije da ugrozi gol gostiju.

Oko 10.000 navijača nalazi se u Humskoj, na istočnoj i zapadnoj tribini. Jug je prazan.

Partizan, Sabah, Stadion Partizana, Humska, grobari

20.30 - Jug prazan

19:50 - Prodato oko 12.000 ulaznica

Iz kluba stižu informacije da će večeras na stadionu u Humskoj biti bar 12.000 navijača. Organizovana je i dečja tribina.

19:45 - Partizan će utakmicu početi u očekivanom sastavu

Trener crno-belih Igor Duljaj nije mnogo tumbao tim. Startuje očekivanih 11 igrača, a ista situacija je i kada su gosti u pitanju.

PARTIZAN - SABAH

Stadion: Partizan

Sudija: Bartoš Frankovski (Poljska)

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Belić, Kanute - Natho, Severina, Menig - Saldanja. Trener: Igor Duljaj

SABAH: Imamov - Sejdijev, Hadudi, Čakla, Letić - Kristijan, Isajev, Til - Margarita, Volkov, Nurijev. Trener: Murad Musajev

Tek je sredina avgusta, a Partizan već igra utakmicu sezone.

Crno-beli od 21 čas na svom stadionu u Humskoj ulici dočekuju Sabah u revanšu 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Utakmica sezone, jer tim Igora Duljaja mora da nadoknadi minus od dva gola iz Azerbejdžana i tako nastavi evropsku odiseju.

Pomoć u tome svakako očekuju sa tribina. Upitno je da li će južna tribina biti puna, pošto su grobari pred start sezone najavili bojkot utakmica koje se igraju u Humskoj. Ali nema sumnje da će Partizan imati podršku bar desetak hiljada gledalaca.

U tu svrhu Upravni odbor kluba je doneo odluku da cena pojedinačne ulaznice za bilo koju tribinu iznosi 299 dinara. Uz to, biće organizovana i dečja tribina na istočnoj strani, odnosno omogućeno prisustvo dece iz škola fudbala iz Srbije i regiona.