ČUKIN PORAZ NADE: Belo-crni u finišu postigli gol koji im daje šansu za čudo i prolaz

Plej-of za LE

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu Evrope od Olimpijakosa u Grčkoj sa 3:1 (3:0).

Grci su slavili golovima El Kabija u 3. i 40. minutu, i Fortunisa u 16. minutu. Jedini gol za Čukarički je postigao Igor Miladinović u drugom minutu zaustavnog vremena.

Domaći tim je iskoristio uplašenost gostiju na startu meča i tako stekao veliku prednost pred revanš koji će se za sedam dana odigrati u Leskovcu.

Čukarički je bio u potpuno podređenoj ulozi u prvih 45 minuta, što ih je koštalo ubedljivog zaostatka. Kada su se oslobili u nastavku stvorili su nekoliko dobrih prilika i prava je šteta što bar jednom nisu zatresli mrežu grčkog tima koji je imao veliku podršku sa tribina.

Ipak, pravda je na neki način zadovoljena u samom finišu meča, kada je Igor Miladinović zatresao mrežu. Nikčević je sjajno centrirao sa desne strane, Janković zahvatio loptu a onda Miladinović skrenuo u mrežu.

OLIMPIJAKOS - ČUKARIČKI 3:1 (3:0)

2. POLUVREME

90+2. minut - GOOOL! Miladinović smanjio na 3:1

Miladinović je postigao gol u zaustavnom vremenu. Sjajan centaršut Nikčevića, Janković je zahvatio loptu glavom, ona je pogodila Miladinovića u ušla u gol.

83. minut - Izmena u Olimpijakosu

Aleksandropulos menja Bjela.

75. minut - Bjel propustio veliku priliku

Dobio je idealnu loptu na ivici kaznenog prostora, namestio se i opalio desnicom, ali lopta odlazi preko gola.

72. minut - Dvostruka izmena u grčkom timu

Peroso umesto Recosa, a El Arabi umesto El Kabija.

69. minut - Izmena u Čukaričkom

Igor Miladinović menja Nikolu Stankovića.

67. minut - Tošić sprečio pogodak

Bili su domaćini u naletu, Bjela je šutirao sa ivice peterca, ali Tošić sprečava gol.

60. minut - Dvostruka izmena kod domaćina

Umesto Masurasa i Kamare u igri su Skarpa i Ese.

59. minut - Fortunis pokušao, Samurović odbranio

Imali su domaćini slobodan udarac, ali je golman Čukaričkog sjajno intervenisao.

52. minut - Velika šansa za Ivanovića

Nikčević je prošao po desnoj strani, centrirao, ali je Ivanović zakasnio i loše zahvatio loptu.

49. minut - Olimpijakosu poništen gol

Ponavlja se situacija iz prvog poluvremena kada su Grci na startu postigli gol. Kamara je ubacio loptu u mrežu, ali je sudija poništio gol zbog faula.

46. minut - Trostruka izmena u Čuki

Umesto Stefana Kovača u igri je Marko Docić. Ibrahima Ndiajea menja Aleksa Janković, a Viktora Rogana Bojica Nikčević.

Delije, Olimpijakos, Crvena zvezda, Čukarički

1. POLUVREME

44. minut - Centrimetri su delili Čukarički od gola

Stanković je prošao po desnoj strani, šutirao levom nogom u dalji ugao, a lopta je fijuknula tik pored stative.

41. minut - Nova prilika za domaćina

Mogli su domaćini odmah da postignu i četvrti gol, Masuris je izbuo sam, Samurović odbranio, ali se ispostavilo da je bio ofsajd.

40. minut - GOOOL! Olimpijakos postigao i treći gol - 3:0

Marokanac El Kabi je postigao svoj drugi, ukupno treći gol. El Kabi je neočekivano ostao sam na 6-7 metara od gola i posle centaršuta glavom zakucao loptu u mrežu. Kiks odbrane Čukaričkog, posle brzo izvedenog kornera.

35. minut - Velika prilika za Čuku

Jao, najveća prilika za goste do sada. Subotić je sjajno reagovao na centaršut Ivanovića, šutirao glavom snažno, ali je Pahalakis intervenisao na gol crti. Na odbitak je naleteo Tošić i šutirao pored gola.

31. minut - Samurović sprečio novi gol

Velika prilika za domaćina, ponovo je El Kabi bio u prilici posle dodavanja Masurasa, ali je Filip Samurović odbranio.

25. minut - Čukarički prvi put u prilici

Gosti su zapretili posle prodora Đorđa Ivanovića po levoj strani. Pokušao je da prosledi loptu na drugu stativu i stvori šansu saigrčaima, ali je intervenisao golman Pahalakis.

15. minut - GOOOL! Grci su duplirali prednost - 2:0

Sjajna akcija domaćina i fantastičan pogodak Fortunisa.

6. minut - Poništen gol Olimpijakosu

Masuras je postigao gol, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd. Ništa sporno, čist ofsajd.

5. minut - Prečka domaćina

Naleti domaćina, El Kabi je pogodio prečku.

3. minut - GOOOL! 1:0

Grci su već na samom startu meča poveli. Strelac je El Kabi.

Počela je utakmica pred oko 20.000 gledalaca.

OLIMPIJAKOS - ČUKARIČKI

Sudija: Donatas Rumšas (Litvanija)

OLIMPIJAKOS: Pahalakis - Vrusai, Recos, Recos, Freire, Kvini - Kamara, Ibora - Masuras, Pep Biel, Fortunis - El Kabi. Trener: Dijego Martinez.

ČUKARIČKI: Samurović - Stevanović, Drezgić, Subotić - Rogan, Stanković, Sisoko, Kovač, Tošić - Ivanović, Endijae. Trener: Igor Matić.

Fudbaleri Čukaričkog debitovaće u Evropi u ovoj sezoni.

Belo-crni sa Banovog brda će od 21 čas na stadionu "Karaiskakis" gostovati višestrukom prvaku Grčke, ekipi Olimpijakosa u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Čukarički je posle starta sezone kada je osvojio sedam bodova u tri utakmice u prvenstvu Srbije, u prošlom kolu posle smene trenera doživeo poraz od IMT-a.

Sa druge strane, Olimpijakos je startovao u grčkom prvenstvu minulog vikenda pobedom nad Panseraikosom sa 2:0. Pre toga, Grci su izbacili Gent u trećem kolu kvalifikacija, pošto su posle 1:0 u Pireju, u revanšu dali gol u 95. minutu za 1:1.