GOLEADA NA ANOETI: Petarda Real Sosijedada protiv Granade

PRIMERA

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na svom terenu Granadu sa 5:3, u meču četvrtog kola španske Primere.

Baskijski tim je poveo u devetom minutu golom Takefuse Kuba, da bi Granada do izjednačenja stigla u 35. minutu autogolom Robena Le Normana.

Kubo je svojim drugim golom u 44. minutu vratio prednost na stranu Sosijedada, koji je u nastavku poveo sa 5:1.

Rezultat je prvo povećao Martin Subimendi u 59. minutu, potom se u strelce upisuje Ander Barenečea u 67, dok je na 5:1 autogolom povisio Miki Boš u 76. minutu.

Gosti su do kraja smanjili golovima Lukasa Boje u 83. i Brajana Saragose u devetom minutu nadoknade.

Real Sosijedad je došao do prve pobede u novoj sezoni Primere i sada ima šest bodova, dok je Granada ostala na tri boda.

U narednom kolu Real Sosijedad gostuje Real Madridu, a Granada dočekuje Đironu.