GOLEADA ŠIROM NEMAČKE: Pobede Bajera, Hofenhajma, Štutgarta i Verdera u Bundesligi

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajera pobedili su u Leverkuzenu ekipu Darmštata sa 5:1, u utakmici trećeg kola Bundeslige.

Viktor Bonifase je doveo domaći tim u vođstvo u 21. minutu, da bi četiri minuta kasnije rezultat izjednačio Oskar Vilhelmson.

Bajer je u nastavku došao do ubedljive pobede golovima Esekijela Palasiosa u 49, Bonifasea u 61, Jonasa Hofmana u 67. i Adama Hložeka u 83. minutu.

Ekipa Bajera trenutno vodi na tabeli Bundeslige sa maksimalnih devet bodova, dok je Darmštat na poslednjem 18. mestu bez bodova.

U sledećem kolu Bajer gostuje Bajernu iz Minhena, a Darmštat dočekuje Borusiju Menhengladbah.

Hofenhajm je na svom terenu savladao Volfsburg sa 3:1.

Gosti su poveli preko Tijaga Tomaša u 34. minutu, dok je Džon Entoni Bruks u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena doneo izjednačenje Hofenhajmu.

Hofenhajm je u nastavku potvrdio pobedu golovima Maksimilijana Bajera u 60. i Roberta Skova u 74. minutu.

Oba tima posle tri kola imaju po šest bodova. U narednom kolu Hofenhajm gostuje Kelnu, a Volfsburg dočekuje Union Berlin.

Štutgart je na domaćem terenu pobedio Frajburg sa 5:0.

Po dva gola za Štutgart su postigli Kris Fihrih (osmi i 62. minut) i Seru Girasi u 17. i 19. minutu. Konačanih 5:0 postavio je Enzo Mijo u 75. minutu.

Srpski fudbaler Jovan Milošević igrao je za Štutgart od 80. minuta.

Dva tima sada imaju po šest bodova u Bundesligi. Naredni meč Štutgart igra na gostovanju protiv Majnca, a Frajburg dočekuje Borusiju Dortmund.

Verder je u Bremenu savladao Majnc sa 4:0.

Marvin Dukš je doveo Verder u vođstvo sa penala u četvrtom minutu, a u nastavku su golove postizali Jens Stage u 53, Leonardo Bitenkurt u 82. i Džastin Ndžinma u 84. minutu.

Verder ima tri boda, a Majnc je ostao na jednom osvojenom bodu. U sledećem kolu Verder gostuje Hajdenhajmu.

Augsburg i Bohum su odigrali nerešeno 2:2.

Domaća ekipa Augsburga je povela golom hrvatskog fudbalera Diona Drena Belja u 35. minutu, da bi gosti izjednačili preko bivšeg igrača Partizana Takume Asana u trećem minutu nadoknade prvog dela.

Bosanskohercegovački fudbaler Ermedin Demirović vratio je prednost Augsburgu u 62. minutu, a dva minuta kasnije Asano drugim golom donosi bod Bohumu.

Srpski igrač Erhan Mašović odigrao je ceo meč za Bohum.

Oba tima imaju po dva boda. Augsburg u sledećem kolu gostuje Lajpcigu, dok Bohum dočekuje Ajntraht.