Miler srušio Šalke, poraz Dortmunda

Bundesliga

Dva majstorska poteza Tomasa Milera donela Bajernu trijumf nad Šalkeom, dva gola Perišića nisu pomogla šampionu na gostovanju Hamburgu gde su oštećeni

Bajern je čvrsto rešen da prekine dominaciju Borusije iz Dortmunda, a posle današnjeg kola jasno je da su na dobrom putu da to urade. Bavarci su slavili u derbiju kola na gostovanju Šalkeu sa 2:0, a Borusija je poražena u Hamburgu u meču prepunom zanimljivih detalja...

Pobedu Bavarcima na Feltins Areni je deono sjajni Tomas Miler sa dva majstorska poteza. U 55. minutu Miler je uz mnogo sreće sačuvao loptu pod pritiskom odbrane domaćih, a onda majstorski uočio ubacivanje Tonija Krosa i predivno mu gurnuo loptu iza leđa Papadopulosa. Vezista Bavaraca je izašao sam na golmana Šalkea i izuzetnom preciznim udarcem iz prve u dalji ugao doneo prednost gostima.

Samo tri minuta kasnije, nova majstorija razigranog Milera. Gotovo ni iz čega je postigao gol. Prihvatio je loptu na desnom krilu, zatim je proturio Fuhsu kroz noge, izdržao duel sa još jednim defanzivcem Šalkea i prelepim udarcem spoljnom pogodio suprotan ugao Unerstalovog gola. Šampion je pretrpeo prvi poraz u sezoni i sada zaostaje pet boova za Bavarcima. U meču koji su obeležili sjajni i smešni golovi, kiksevi defanivaca i golmana, ali i gol iz ofsajda, Hambirg je savladao Dortmundsa 3:2. Već u 2. minutu. Korejac Son (onaj što se tukao sa našim Rajkovićem) je iskoristio veliki kiks Humelsa i lagano pogodio za 1:0. Izjednačio je Perišić na početku drugog poluvremena, na veoma srećan način. Hteo je da centrira, ali mu je lopta prešla preko noge, preletela je zbunjenog Adlera i odsela u mreži. Ali, deset minuta kasnije, Hamburg opet vodi. Van der Vart je prograo Iličevića koji je bio u ofsajdu, ali to sudije nisu videle i Hrvat je „probušio“ Vajdenfelera.Potom je usledio novi gol Sona, posle šuta sa 20 metera. Već u sledećem napadu je viđen i četvrti gol u intervalu od 15 minuta. Opet Perišić vraća Borusiju u život, a pogodio je na prazan gol posle asistencije Pišeka. Umalo da Blaščikovski pet minuta kasnije izjednači na 3:3, ali nije imao sreće... Do kraja meča, Hamburg je izdržao nalete žuto-crnih i ubeležio najvrewdniji rezultat od početka sezone

Volfsburg nastavlja da posrće, pošto je na svom terenu odigrao samo 1:1 sa novajlijvom Grojter Firtom. „Detelinari“ su poveli posle nesporazuma štopera Pogateca i golmana Benalja. Austrijanac je gradio loptu i čekao Švajcarca da je pokupio, ovaj ga nije najbolje razumeo što je iskoristio Azemi i naterao Pogateca da nespretno interveniše i pošalje loptu u svoju mrežu.

Imao je Grojter i sjajnu priliku za 2:0, ali se Volfsburg odbranio i čak uspeo da dođe do izjednačenje krajem prvog poluvremena. Kahlenberg je pogodio prečku, a na odbijenu loptu je natrčao Olić i glavom zatresao mrežu.Majnc je rutinski golovima napadača Šalaija i Ivanšica pobedio bledi Augsburg, dok su Fortuna i Frajburg odigrali uspavanku bez golova u Dizeldorfu.

BUNDESLIGA – 4. kolo:

Petak

Nirnberg – Ajntraht Frankfurt 1:2 (0:1)

Subota:

Šalke – Bajern 0:2 (0:0)Volfsburg – Grojter Firt 1:1(1:1)Majnc – Augsburg 2:0 (2:0)Hamburg – Borusija Dortmund 3:2 (1:0)Fortuna – Frajburg 0:0