IMT IPAK NIJE BIO LAK ZALOGAJ ZA ŠAMPIONA SRBIJE: Crvena zvezda krenula SILOVITO, pa primila gol koji OPOMINJE! (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad IMT sa 2:1 u meču 13. kola Superlige Srbije.

Apsolutni favorit u ovom meču opravdao je očekivanja i od starta duela bilo je jasno da o senzaciji nema govora. Crveno-beli su napadali od početka utakmice, stvarali prilike i u svim segmentima igre nadigrali protivnika. Odličnu fudbalski predstavu golovima su krunisali Kraso u 22. minutu posle solo akcije, a samo četiri minuta kasnije Olajinka je pronašao put do mreže domaćina.

Ipak, nije bilo sve tako sjajno u nastavku meča - Zvezda nije mogla bez drame.

Crveno-beli su u nastavku igre igrali bez prvog golmana Omrija Glazera koji je zbog povrede ostao na klupi, a umesto njega mesto među stativama je zauzeo Zoran Popović čija se mreža zatresla u 72. minutu. Radočaj je pogodio za radost IMT-a i, nešto kasnije će se ispostaviti, konačan rezultat.

Crveno-beli su ovom pobedom upisali nova tri boda i smanjili zaostatak za "večitim rivalom" Partizanom na -4. IMT je nastavio seriju poraza u domaćem šampionatu i nalazi se na 11. mestu sa 11 bodova.

Sledeći meč u Superligi u okviru 14. kola Crvena zvezda igraće protiv Radnika, dok će IMT gostovati Napretku.

Da podsetimo, Crvena zvezda će u sredu 1. novembra odigrati zaostali meč Superlige protiv TSC-a.

1 / 11 Foto: Starsport©

2. POLUVREME

90+3. minut - Kraj meča! IMT - CRVENA ZVEZDA 1:2

90+1. minut - Probao je Katai iz slobodnjaka, ali je lopta završila tik iznad gola

90. minut - Igraće se još tri minuta

88. minut - Zvezda pritiska domaćina, igra se pred golom Vukmirovića...

84. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Vukmirović sjajan na golu IMT! Odbranio je snažan šut Kataija, a pre toga Endiaja

81. minut - Domaćin se osokolio, sve više napada, ali bezuspešno

72. minut - GOL! Radočaj pogađa mrežu Zvezde

66. minut - Zvezda napada, IMT odoleva

63. minut - U igri je Katai, Kraso napustio teren

55. minut - Kraso postiže gol, ali pomoćni sudija kaže - ofsajd! Ostaje 0:2

49. minut - Velika borba se vodi na terenu, Zvezda uglavnom ima inicijativu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POVREDIO SE GLAZER!

Zvezda će u nastavku meča igrati bez prvog golmana Omrija Glazera koji je zamenjen jer se povredio! On je šepajući napustio teren u prvom poluvremenu, a po početku drugog Bahar je reagovao izmenom na golu.

FK Crvena zvezda

1. POLUVREME

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena!

45+3. minut - Dimitros Džinović dobio žuti karton!

45+1. minut - Điga dobio snažan udarac u glavu! Medicinske ekipe su na terenu... na sreću, fudbaler Zvezde se brzo pridigao, ali mora da napusti teren jer krvari - stradala je usna!

45. minut - Igraće se još minut

40. minut - Meč je ušao u nešto mirniji tok, igra se odvija na centru

34. minut - Žuti karton za IMT - Krstić je oštrije startovao nad Kangom, sudija Šegrt odmah pokazao karton

28. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Opet je Olajinka sam pred golom domaćina, ali ovog puta njegov udarac blokira golman Vukmirović

26. minut - GOL! Olajinka!

22. minut - GOL! Kraso!

17. minut - STATIVA! Stamenić pokušava sa nekih 20-tak metara iz vrlo nezgodne pozicije, ali pogađa samo okvir gola

15. minut - Bez uzbuđenja na "krovu"... Iako je početak meča obećavao, usledio je mirniji tok meča

10. minut - Sjajan napad IMT-a, domaćin pokazao zube favorizovanom protivniku

7. minut - Crveno-beli sve više pritiskaju - igra se odvija pred golom IMT-a

2. minut - ŠANSA ZA GOSTE! Lučić do Mijatovića koji je šutirao ka golu domaćina, ali je u gužvi pred golom loptom pogodio protivničkog igrača

18.30 - Sudija Jovan Šegrt označio je početak meča!

SASTAVI

IMT: Vukmirović, Čirković, Vuković, Delević, Džinović, Golubović, Kodžić, Krstić, M. Luković, Lukić, Zuev

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Điga, Dragović, Rodić, Stamenić, Kanga, Kraso, Olajinka, Lučić, Mijatović.

Posle teškog i napornog gostovanja u Lajpcigu, Crvenu zvezdu očekuje novi izazov u Superligi Srbije - izlaze na megdan ekipi IMT-a koji u debitantskoj sezoni igraju veoma dobro.

"IMT je odličan tim. Umeli su da naprave probleme mnogim ekipama. Takođe igraju dobar presing, kao i odbranu. Svesni smo da ćemo morati da se pripremimo kvalitetno za utakmicu, uz maksimalan fokus, kako bismo ostvarili željeni rezultat", istakao je Bahar.

Barak Bahar

"Utakmica sa Zvezdom može više da donese nego da odnese. Protivnik ima svoje motive, neplanski su izgubili nekoliko bodova i nema sumnje da će biti maksimalno motivisani da utakmicu dobiju. Mi ćemo na naš način odgovoriti, da dobijemo što više, pa ako treba bodovno budemo nagrađeni", rekao je trener IMT Nebojša Jandrić.