ARSENAL DEMOLIRAO ŠEFILD: Het-trik Nketije u u petardi Tobdžija

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu ekipu Šefilda sa 5:0, u utakmici desetog kola Premijer lige.

Arsenal je upisao sedmu pobedu od početka šampionata i trenutno je drugi na tabeli sa 26 bodova, odnosno ima dva manje od proplasiranog Totenhema, a tri više od Mančester sitija koji sutra gostuje Mančester junajtedu.

Na drugoj strani, Šefild je i dalje bez trijumda i poslednji je na tabeli sa samo jednim bodom. Šefildu je ovo bio šesti vezani poraz u Premijer ligi.

Trostruki strelac za Arsenal na ovom meču bio je Edi Nketija, u 28, 51. i 58. minutu, a konačan rezultat su postavili Fabio Viejra golom iz penala u 88. i Takehiro Tomijasu pogotkom u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Arsenal će u narednom kolu Premijer lige gostovati Njukaslu, dok će Šefil dočekati Vulverhempton.

U drugom meču odigranom u terminu od 16.00, Bornmut je na svom terenu pobedio Barnli sa 2:1.

Poveo je Barnli golom Čarlija Tejlora u 11. minutu, da bi preokret i pobedu Bornutu doneli pogocima Antuan Semenjo u 22. i Filip Biling u 76. minutu.

Bornmut je na 17. poziciji sa šest bodova, a Bornmut je na 19. mestu sa dva boda manje.

U narednom kolu, Bornmut će gostovati Mančester sitiju, dok će Barnli dočekati Kristal Palasu.