ĐIRONA SLAVILA U PAMPLONI I PONOVO PREUZELA PRVO MESTO NA TABELI: Mreža Osasune se tresla četiri puta

PRIMERA

Fudbaleri Đirone pobedili su u gostima Osasunu sa 4:2, u utakmici 12. kola španske Primere.

Đirona je upisala desetu pobedu od početka šampionata i ponovo je preuzela prvo mesto na tabeli sa 31 bodom, odnosno ima tri boda više od Real Madrida, dok je Osasuna ostala na 11. poziciji sa 13 bodova.

Ivan Martin je pogotkom u 16. minutu doneo vođstvo Đironi, ali je devet minuta kasnije izjednačio Ante Budimir i ekipe su sa 1:1 otišle na odmor.

Posle deset minuta igre u drugom poluvremenu, Budimir je svojim drugim golom na meču preokrenuo rezultat, ali je Đirona do kraja ipak uspela da stigne do sva tri boda.

Najpre je Artem Dovbik izjednačio na 2:2 u 71. minutu, da bi pobedu Đironi doneli Viktor Cigankov u 80. i Aleksi Garsija u 90. minutu.

Fudbaleri Đirone će u narednom kolu Primere gostovati Rajo Valjekanu, dok će Osasuna dočekati Las Palmas.