BUNDSELIGA: Pobeda Bajera za pet bodova prednosti na čelu tabele, Ajntraht slavio u Berlinu

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su na gostujućem terenu Hofenhajm sa 3:2, u utakmici 10. kola Bundeslige i učvrstili se na prvom mestu na tabeli.

Bajer je poveo golom Florijana Virca u devetom minutu, a prednost je udvostručio Alehandro Grimaldo u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Domaći su izjednačili golovina Antona Štaha u 56. i Vauta Veghorsta u 58. minutu, a pobedu Bajeru obezbedio je Grimaldo, svojim drugim golom u 70. minutu.

Posle devete pobede Bajer ima 28 bodova na prvom mestu na tabeli, pet više ali i utakmicu više od Bajerna iz Minhena. Hofenhajm je šesti sa 18.

Fudbaleri Majnca pobedili su na svom terenu Lajpcig sa 2:0 i ostvarili prvu pobedu u sezoni.

Majnc je poveo golom koji je postigao Li Džen Son u 76. minutu, a pobedu je obezbedio Leandro Bareiro u 82.

Majnc je pretposlednji na tabeli sa šest bodova, a Lajpcig je posle drugog poraza peti sa 20 bodova.

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su u Berlinu domaći Union sa 3:0.

Golove su postigli dvostruki strelac Omar Marmuš u drugom i 14. minutu i Načo u 82.

Ekipa iz Frankfurta je sedma na tabeli sa 17 bodova, a Union posle osmog poraza u ligi zauzima 16. mesto sa šest bodova.

U ostalim utakmicama Keln je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Augsburga, a Borusija iz Menhengladbaha je na gostujućem terenu odigrala nerešeno 3:3 protiv Frajburga.

Kasnije u velikom derbiju igraju Borusija Dortmund - Bajern Minhen.