ALBANIJA NA EVROPSKOM PRVENSTVU: Poznat još jedan putnik za Nemačku, bodom u Moldaviji overili vizu za EP!

KVALIFIKACIJE ZA EP

Fudbalska reprezentacija Albanije plasirala se na Evropsko prvenstvo, pošto je u devetom kolu Grupe E kvalifikacija igrala nerešeno protiv Moldavije 1:1.

Albanci su ovim remijem osigurali jednu od prve dve pozicije u Grupi E, pa će tako naredne godine drugi put učestvovati na kontinentalnom šampionatu u Nemačkoj.

Gol za vođstvo Albanije postigaoje Sokol Cikaleši u 25. minutu iz jedanaesterca, da bi remi Moldaviji doneo Vladislav Baboglo u 88.

Albanija kolo pre kraja ima 14 bodova, tri više od Češke koja je druga s utakmicom manje i četiri više od Poljske i Moldavije.

Upravo se večeras od 20.45 u Varšavi sastaju Poljska i Češka, dok u poslednjem kolu za tri dana igraju Moldavija i Češka.

U utakmici bez rezultatskog značaja Grupe H, pošto obe reprezentacije nemaju priliku za plasman na Evropsko prvenstvo između Severne Irske i Finske pobedili su Skandinavci s 3:0.

Golove za pobedu Finaca postigli su Joel Pohjanpalo u 42. minutu iz penala, Danijel Hakans u 48, Timo Puki u 74. i Robin Lod u 88.

Finska je četvrta u Grupi H sa 15 bodova, dok je Severna Irska peta sa šest.