PRŠTALO JE U LIGI ŠAMPIONA! Arsenal DEMOLIRAO Lens, derbi u Madridu pripao Realu, Gudelj postigao AUTOGOL

LIGA ŠAMPIONA

Utakmicama petog kola grupa A, B, C i D elitno evropsko takmičenje dobilo je nove "putnike" u nokaut fazu.

Bajern, Real Madrid, Mančester Siti, Red Bul Lajpcig, Real Sosijedad i Inter nokaut fazu su overili još u prethodnom kolu, sinoć su to učinili Atletiko Madrid, Lacio, Barselona i Dortmund, a večeras smo dobili i nove učesnike. U narednu rundu se plasirali PSV i Arsenal, dok ćemo za preostala četiri mesta morati da sačekamo poslednje kolo i konačan rasplet.

Bajern Minhen i Kopenhagen, kao i Real Sosijedad i Salcburg odigrali su bez golova i "podelili plen" u petom kolu Lige šampiona.

Nerešeno su odigrali i Braga i Union Berlin (1:1), kao i Benfika i Inter (3:3) čiji je duel bio posebno interesantan. Italijanski tim je već obezbedio mesto među 16 najboljih pa je igrao rasterećenije i u prvom poluvremenu primio tri gola - het-trik Žoaa Marija bio je dobra opomena. Po povratku iz svlačionice stvari na terenu su se promenile pa su tako Arnautović i Frateli tresli mrežu domaćina, dok je Sančez sa bele tačke obezbedio bod.

Arsenal je u Londonu ubedljivo slavio nad Lensom sa 6:0 i potvrdio prvu poziciju u grupi B. Petarda je pukla već u prvom poluvremenu, pa smo u drugom gledali dosta mirniju igru i videli samo jedan pogodak.

Svakako, najuzbudljivije je bilo na "Santjago Bernabeu" gde su snage odmeravali Real Madrid i Napoli. Mardiđani su slavili sa 4:2 - gosti su poveli golom Simeonea, a samo minut kasnije Rodrigo poravnava rezultat. Belingem u 22. minutu povećava na 2:1, da bi Angusia u nadoknadi poluvremena doneo izjednačenje. U 84. minutu mlađani Paz postiže prvi gol u Ligi šampiona, a tačku na derbi u Madridu stavio je Joselu u 4. minutu nadoknade vremena.

2. POLUVREME

90+4. minut - Hoselu stavlja tačku na derbi u Madridu!

86. minut - Arsenal postiže i ŠESTI GOL i to sa bele tačke

84. minut - Sve pršti na "Santjago Bernabeu" - omladinac Paz se upisuje u strelce za vođstvo Reala

72. minut - Aleks Sančez sa bele tačke za izjednačenje Intera protiv Benfike

58. minut - Inter se zalaufao - pao još jedan gol!

51. minut - Inter smanjuje zaostatak za Benfikom - strelac je Arnautović koji je lagani, na samo metar od gola smestio loptu u mrežu

51. minut - Braga izjednačila protiv Union Berlina

47. minut - Napoli izjednačio u Madridu

1. POLUVREME

45+2. minut - Petarda Arsenala!

42. minut - Gosens za vođstvo Union Berlina

34. minut - HET-TRIK ŽOAA MARIJA! Benfika postiže i treći gol, Inter u nokadaunu

28. minut - Rapsodija londonskog kluba - Arsenal i četvrti put zatresa mrežu Lensa - u strelce se upisao Martineli

25. minut - Arsenal razbija Lens - pao i treći gol: strelac je Saka

22. minut - Radost za Madriđane - Belingem posle dugog napada postigao gol za vođstvo

22. minut - Arsenal ima dva gola prednosti

14. minut - Arsenal vodi protiv Lensa

13. minut - Benfika duplirala vođstvo - Žoao Mario!

11. minut - Bomba Rodriga za izjednačenje u Madridu! SPEKTAKL!

10. minut - Napoli vodi u Madridu - strelac je Simeone

5. minut - Benfika stigla do ranog vođstva protiv Intera, Žoao Mario strelac vodećeg pogotka za domaću ekipu

U prvim utakmicama petog kola grupne faze Lige šampiona ljubitelji fudbala uživali su u fanstastičnim mečevima. Galatasaraj je u uzbudljivom duelu protiv Mančester junajteda uspeo da stigne do boda, dok je PSV u nadoknadi okrenuo Sevilju i šokirao domaće navijače. Inače, tim iz Ajndhovena je do remija stigao autogolom srpskog reprezentativca Nemanje Gudelja, a heroj gostujućeg tima bio je Pepi u 92. minutu susreta.

Galatasaraj - Mančester junajted 3:3 (1:2)

Sevilja - PSV 2:3 (1:0)

TOK MEČEVA

90+4. minut - Kraj meča u Sevilji!

90+2. minut - PSV okrenuo - Pepi posiže gol

90. minut - Kraj meča u Istanbulu!

81. minut - Tim iz Ajndhovena stiže do izjednačenja i to autogolom Gudelja!

71. minut - Izjednačenje u Istanbulu! Galatasaraj je posle fantastične akcije izjednačio na 3:3 golom Kerema Akturkoglua.

68. minut - PSV smanjuje vođstvo Sevilje

62. minut - Kakav spektakl u Istanbulu! Galatasaraj ponovo smanjuje rezultat, strelac je Hakim Ziješ.

55. minut - Tominej duplirao vođstvo Junajteda. Sjajna akcija Mančestera po desnoj strani, Van Bisaka je centrirao, a Tominej ubacio loptu u mrežu.

47. minut - Sevilja je duplirala vođstvo protiv PSV-a. Sjajnu kontru domaće ekipe krunisao je Jusef En-Nesiri.

29. minut - Galatasaraj se vraća! Ziješ fanstastičnim pogotkom prepolovio prednost rivala

25. minut - Serhio Ramos na asistenicuju Ivana Rakitića postiže gol za vođstvo domaćeg tima

18. minut - Muk u Istanbulu - duplo vođstvo "crvenih đavola"! Bruno Fernandez BOMBOM razbucao mrežu domaćina

11. minut - Junajted vodi u Istanbulu - strelac je Garnačo

1. minut - Mečevi u Istanbulu i Sevilji su počeli

Bajern, Real Madrid, Mančester Siti, Red Bul Lajpcig, Real Sosijedad i Inter nokaut fazu su overili još u prethodnom kolu grupne faze Lige šampiona, a od sinoć svoje mesto su zauzeli i Atletiko Madrid, Lacio, Barselona i Dortmund.

Posle duela u grupama A,B, C i D, šanse za osminu finala imaju još Arsenal, Napoli i PSV, dok će se ostali svoju "kartu" za evropsko proleće pomučiti u poslednjem kolu grupne faze.