BRUKA TSC U ATINI! PRIMILI PET KOMADA, MOGLI SU I JOŠ TOLIKO... Najgori mogući kraj očajne sezone za srpski klupski fudbal

liga evrope

TSC je fijaskom spustio zavesu na igre srpskih klubova u evrokupovima za sezonu 2023/24.

Srpski tim poražen od u Atini od Olimpijakosa sa čak 5:2 (3:0). Rezultat je još i dobar ako uzmemo u obzir šta smo gledali u većem delu utakmice, jer su se napadi domaćeg tima ređali kao na traci.

Imao je klub iz Bačke Topole šansu da na proleće igra u Ligi konferencija u slučaju pobede... Ali je to bilo toliko daleko na ovom meču. Očigledna razlika u klasi, uz potpuno neorganizovanu igru TSC značila je da ćemo samo brojati golove u mreži našeg kluba.

TSC je uzeo jedan bod u grupi, koja je bila izuzetno teška. Utisak je da su se tek na kraju obrukali, jer su u prvom delu takmičenja bili sasvim korektni.

Veliko je pitanje kada će ponovo ovoliki broj srpski klubova igrati u grupnim fazama evrokupova. Jasno je da tu trenutno ne pripadamo.

Evo kako je izgledao tok meča:

Kraj utakmice. Olimpijakos - TSC 5:2 (3:0)

90. minut - Veliki broj prilika za Olimpijakos smo videli u prethodnih deset minuta.

80. minut - Napadaju i dalje fudbaleri domaćeg tima. Sreća pa nisu postigli još neki pogodak.

67. minut - GOOOL! 5:2, Petarda je upravo pukla u Atini. El Arabi na asistenciju Fortunisa postiže novi gol.

63. minut - GOOOL! 4:2, Ćirković! Sa igračem manje, TSC postiže drugi gol. Aleksandar Ćirković promešao je odbranu rivala i matirao Pašalakisa.

60. minut - Crveni karton. Ostaje srpski klub sa igračem manje, Kuveljić je dobio drugi žuti karton zbog starta na sredini terena.

49. minut - GOOOL! 4:1, Konačno nešto dobro od fudbaler TSC. Ifet Đakovac koristi veliku grešku Ortege i postiže gol.

47. minut - GOOOL! Debakl! 4:0, Autogol Veljka Ilića. Retsos je glavom pogodio prečku, a lopta se od Ilića odbila u mrežu.

Rasulo. Očajna igra TSC, apsolutno nedostojna Lige Evrope. Gube sa 3:0 i nisu prikazali ništa u prvom poluvremenu.

42. minut - GOL! 3:0, Podens. Uništavanje TSC u ovim momentima. Ponovo uspavana reakcija odbrane. Neverovatno da fudbaleri iz Bačke Topole stoje toliko udaljeni od rivala iz Olimpijakosa kada ih ovi napadaju... Početničke greške.

40. minut - GOL! 2:0, Podens. Razlika u klasi je evidentna. Domaći tim je duplirao prednost. Sjajan šut Podensa sa 16 metara od gola, Ilić je bio nemoćan.

35. minuta - Postigao je Olimpijakos drugi gol, ali srećom, El Kabi je bio u minimalnom ofsajdu.

29. minut - Malo bolja igra TSC u ovim momentima, ali i dalje bez ijedne prilike za gol.

21. minut - GOL! 1:0, El Kabi. Loša reakcija odbrane srpskog tima. Nesporazum Stojića i Ilića iskoristio je odlični napadač grčkog velikana.

15. minut - Slaba utakmica za sada. Ništa nismo videli od oba tima za ovih 15 minuta.

5. minut - Olimpijakos je počeo ofanzivno meč, ali za sada bez prilika ispred gola Ilića.

1. minut - Počeo je meč u Atini. Utakmica se igra pred praznim tribinama odlukom tamošnje vlade zbog incidenata koje prave navijači.

Olimpijakos (4-2-3-1): Pašalakis - Rodinej, Retsos, Ndoj, Ortega - Heze, Kamara - Podens, Masuras, Fortunis - El Kabi.

TSC (3-5-2): Ilić - Krstić, Stojić, Ćalušić - Cvetković, Radin, Kuveljić, Đakovac, Petrović - Ćirković, Milovanović.

Nada za proleće u Evropi - živi. Da bi se do toga došli potreban je podvig u režiji fudbaler TSC.

Klub iz Bačke Topole u Atini igra protiv Olimpijakosa u meču poslednjeg, šestog kola grupne faze Lige Evrope.

Tim trenera Nikole Lazetića još nije izgubio sve šanse, teoretski pobedom nad grčkim velikanom može da osvoji treće mesto u grupi i na proleće nastavi takmičenje u nokaut fazi Lige konferencije.

Međutim, jasno je da su crveno-beli apsolutni favoriti, iako je TSC baš protiv njih došao do boda.

- Idemo na pobedu, nemamo šta da izgubimo. Protivnik je dobar, biće veoma teško, ali ako mi budemo na nivou, možemo da iznenadimo i prezimimo u Evropi. Protiv njih u prvom meču smo se vratili posle 0:2, izjadnačili smo i to nam je podiglo samopouzdanje, tako da je to putokaz za danas - rekao je fudbaler ekipe iz Bačke Topole Aleksandar Ćirković.