BITNI BODOVI U BORBI ZA OPSTANAK: Empoli lako do trijumfa protiv Monce

Serija A

Fudbaleri Empolija pobedili su danas na svom terenu Moncu s 3:0, dok je Đenova u gostima s 2:1 trijumfovala protiv Salernitane u utakmici 21. kola italijanske Serije A.

Empoli je posle tri vezana poraza u šampionatu Italije uspeo da dođe do vrlo bitna tri boda u borbi za opstanak, a junak trijumfa bio je Simon Zurkovski koji je postigao het-trik.

Poljak je u 13. minutu doveo Empoli do vođstva, da bi u 38. po drugi put savladao Alesandra Sorentina. Zurkovski je het-trik kompletirao u 73. minutu.

Empoli je 19. na tabeli Serije A sa 16 bodova, dok je Monca 12. sa 25.

Đenova je na gostovanju protiv poslednjeplasiranje ekipe Serije A do trijumfa došla posle preokreta. Salernitana je povela Agustina Marteganija u drugom minutu, a izjednačenje Đenovi doneo je Mateo Reteđui u 13. minutu.

Preokret Đenove kompletirao je Albert Gudmundson u 57. minutu.

Đenova je 11. sa 25 bodova, dok je Salernitana poslednja, 20. sa 12.